Zawód
budynek sądu
Bloger: Daniel X. O'Neil
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Kiedy wybrać się z maluchem do psychologa?

Coraz rzadziej wizyta z pociechą u psychologa Sądzona jest za powód do wstydu. zawód ów zaczynamy traktować tak jak każdy pozostały.


Kiedy wybrać się z maluchem do psychologa?

Dziecko skarży się na boleść zęba? Chodzimy do stomatologa. Nieżyt nosa i kaszel? Umawiamy się do pediatry.
prawnicy
Bloger: ITU Pictures
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jak rysuje się ścieżka edukacyjno-zawodowa znawców prawa?

Zawód prawnika cieszy się szacunkiem. Ta grupa zawodowa zaliczana jest do społecznej elity. Co się kryje pod określeniem „prawnik” i jak wygląda droga do tego zawodu? „Prawnik” to określenie dość ogólnikowe. Odnosi się do wszystkich osób, które ukończyły studia prawnicze. Edukacja na uniwersytecie pochłania pięć lat w ramach jednolitych studiów magisterskich.
geodezja przyrządy
Bloger: NOAA's National Ocean Service
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Geodezja – czym jest i czy należy ją studiować

We współczesnych czasach dla młodzieży wybór studiów to nie lada kłopot. W Polsce funkcjonuje bardzo duża liczba uniwersytetów umożliwiających świetną jakość kształcenia. Ilość kierunków jest ogromna i dla licealistów wybór tego jedynego to zdecydowanie twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli maturzyści są pewni, że chcą iść na medycynę czy prawo, wówczas sytuacja jest o wiele prostsza. Trudniej mają ci, którzy nie za bardzo wiedzą, co chcieliby robić, a to ich jest zdecydowanie więcej. Naturalnie w pierwszej kolejności należy określić, czy jesteśmy zainteresowani studiami humanistycznymi, czy raczej ścisłymi. Kolejnym krokiem jest wnikliwe rozeznanie w uczelniach oraz programach jakie oferują.
mężczyzna, tłumacz
Bloger: Lori Mazzola
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jakie wymagania trzeba spełniać, żeby pracować jako tłumacz przysięgły oraz kto zdoła nim zostać?

Tłumacz przysięgły to jednostka, jaka wykonuje tłumaczenia zarówno dla postaci prywatnych, jak też na potrzeby organów państwowych, takich jak na przykład sąd albo prokuratura. Tłumacz przysięgły to jednostka zaufania publicznego, specjalizuje się w rozmaitego typu tłumaczeniach, takich jak na przykład dokumenty urzędowe, procesowe, zarazem może poświadczać o prawidłowości tłumaczeń wykonywanych poprzez inne osoby.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.