Zawód
prawnicy
Bloger: ITU Pictures
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jak rysuje się ścieżka edukacyjno-zawodowa znawców prawa?

Zawód prawnika cieszy się uznaniem. Ta grupa zawodowa uważana jest za elitarną. Co się kryje pod określeniem „prawnik” i jak przebiega droga do tego zawodu? „Prawnik” to sformułowanie raczej niekonkretne. Odnosi się do każdej osoby, która ukończyła studia prawnicze. Edukacja na uczelni wyższej trwa pięć lat w ramach jednolitych studiów magisterskich.
mężczyzna, tłumacz
Bloger: Lori Mazzola
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jakie wymagania trzeba spełniać, żeby pracować jako tłumacz przysięgły oraz kto zdoła nim zostać?

Tłumacz przysięgły to osoba, która wykonuje tłumaczenia zarówno dla ludzi prywatnych, jak również na potrzeby organów urzędowych, takich jak sąd czy też prokuratura. Tłumacz przysięgły to jednostka zaufania publicznego, specjalizuje się w rozlicznego typu tłumaczeniach, takich jak na przykład dokumenty urzędowe, procesowe, równocześnie może poświadczać o poprawności tłumaczeń wykonywanych poprzez inne osoby.
budynek sądu
Bloger: Daniel X. O'Neil
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Kiedy wybrać się z maluchem do psychologa?

Coraz sporadyczniej wizyta z pociechą u psychologa uważana jest za powód do wstydu. Fach ten zaczynamy traktować tak jak każdy pozostały.


Kiedy wybrać się z maluchem do psychologa?

Potomek skarży się na boleść zęba? Chodzimy do stomatologa. Katar i kaszel? Umawiamy się do pediatry.
geodezja przyrządy
Bloger: NOAA's National Ocean Service
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Geodezja – czym jest i czy należy ją studiować

Współcześnie dla młodych ludzi wybór studiów to spory kłopot. W Polsce możemy trafić na bardzo wiele uniwersytetów umożliwiających świetną jakość kształcenia. Ilość kierunków jest ogromna i dla licealistów wybór tego jedynego to zdecydowanie twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli maturzyści są określeni, że chcą iść na medycynę czy prawo, wówczas sprawa jest prosta. Trudniej mają ci, którzy nie za bardzo wiedzą, co chcieliby robić, a tych jest zdecydowanie więcej. Naturalnie przede wszystkim trzeba określić, czy jesteśmy zainteresowani studiami humanistycznymi, czy raczej ścisłymi. Następnym krokiem będzie wnikliwe rozeznanie w uczelniach oraz kierunkach jakie oferują.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.