Popularne przyrządy służące do rejestracji obrazu

Obecnie coraz większa liczba ludzi zaczyna interesować się różnymi gadżetami i nowymi technologiami. Niejednokrotnie można spotkać się z opinią, że takie zainteresowania są domeną mężczyzn i ta opinia sprawdza się w większej części przypadków. Z tego też powodu niejednokrotnie właściwym pomysłem na prezent dla mężczyzn są rozmaite zdobycze techniki. Obecnie szybko rozwijają się bardzo zróżnicowane technologie, przykładowo ta wiążąca się z komputerami.
Tworzone są coraz wymyślniejsze urządzenia mobilne o dużej liczbie rpaktycznych funkcji. W dużej mierze rozwinęła się także technika fotograficzna oraz technologia związana z rejestrowaniem obrazu. Z tą drugą dziedziną związane są bezpośrednio specjalistyczne przyrządy. Kamery wideo niegdyś były przyrządami w pierwszje kolejności dużymi, a do tego ich możliwości nie były specjalnie imponujące. Od tamtej pory bardzo dużo się zmieniło, aktualnie osoba nie interesująca się tego typu technologią mogłaby być bardzo zaskoczona możliwościami współczesnych urządzeń.

Do nagrywania w ruchu Kamera GoPro Hero 4, dla ścisłości jak również bardzo wiele innych urządzeń tej znanej marki, służy do wykonywania nagrań w ekstremalnych warunkach. Owe ekstremalne warunki mogą się przejawiać na różne sposoby, przykładowo jeszcze jakiś czas wcześniej ludzie nie potrafili opracować technologii, za pomocą której można by zarejestrować film pod wodą. Kamery takie bardzo często służą do wykonywania nagrań w ruchu. Używają ich więc zatem sportowcy, a także amatorzy różnych ekstremalnych rozrywek. By taki film mógł zostać nagrany, kamera musi być bardzo trwała.

Dodatkowe publikacje odnoszące się do niniejszego zagadnienia też są niebanalne - więcej pod tym linkiem. Kliknij więc tu i przekonaj się, że to prawda.

Kamery GoPro łączą w sobie wysoki poziom wytrzymałości z najlepszą z możliwych jakością obrazu.

Inne artykuły

Wizualizacje 3D - z całą pewnością jedna z najbardziej popularnych metod odwzorowywania obiektów

filtry
Bloger: Formaster
Zaczerpnięte z: Formaster
Słynne chińskie przysłowie głosi, iż jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słow. Obecnie, rzeczona „maksyma” nabiera wyjatkowego znaczenia.


Czemu tak się dzieje? Przyczyn jest co najmniej kilka.


Filmowanie z lotu ptaka
Filmowanie z powietrza
Bloger: Arne Krueger
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ostatnio często słyszy się o stosowaniu tak zwanych dronów. Są to specjalne urządzenia bezzałogowe, ykorzystywane do różnych celów. Stosowane są przykładowo przez armię, ale także przez miłośników nagrywania filmów. Z wykorzystaniem kamery umieszczonej na takim dronie możliwe jest zarejestrowanie nagrania z góry, co stwarza znaczne możliwości. Tą metodą filmowane są na przykład wielkie wydarzenia kulturalne czy sportowe. Przykładem takiego urządzenia jest DJI Phantom - kliknij tutaj -, urządzenie, które zapewnia bardzo wysoką jakość nagrań, lecz jego cena nie jest najniższa.
2019-07-17 07:06:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.