Routery bezprzewodowe

Rosnąca liczba mobilnych tabletów oraz komputerów powoduje, że coraz częściej występuje konieczność zamontowania w domu czy biurze bezprzewodowego routera. Urządzenia te mają niewielkie rozmiary, przyłącza się do nich łącze internetowe z zewnątrz i po skonfigurowaniu można korzystać z większej liczby sprzętów.

Zakupy online
Bloger: Serge Kij
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bardzo dużą zaletą takich routerów jest możliwość użytkowania bezprzewodowej sieci, urządzenia nie muszą być połączone fizycznie przy pomocy kabla, ale mogą się łączyć w sposób bezprzewodowy. W ofercie jest bardzo duża ilość najróżniejszych routerów, różniących się konfiguracją i funkcjami dodatkowymi.

Część z nich, jak przykładowo Router Asus RT-N16 (90-IG0D002M01-3EA0Z) posiada na wyposażeniu serwer pamięci masowej, który umożliwia archiwizowanie plików z przyłączonych do routera sprzętów. Model ten jest wyposażony w 3 anteny, zapewniające mocny i stabilny sygnał, przez to bardzo dobrze sprawdzi się w większych biurach czy domach. Jest bardzo łatwy w instalacji, rzecz jasna obsługuje wszystkie najważniejsze protokoły szyfrowania i posiada wejście USB.

Do podobnych zastosowań jest wykorzystywany Router Tp-Link TD-W8960N. Ten model jest zgodny ze standardem ADSL2+ i zapewnia wysoki poziom szyfrowania w mieszkaniu lub małej firmie. Prosta konfiguracja pozwala na szybkie utworzenie bezprzewodowych sieci, a funkcja dzielenia plików przyda się, gdy z sieci będzie korzystało paru użytkowników. Ten model routera jest dwu antenowy, podobnie jak inny sprzęt z tej rodziny, czyli Router Tp-Link TL-MR3420 . Oprócz typowych funkcji Tp-link umożliwia używanie sieci 4G, starczy do niego podłączyć odpowiedni modem i cieszyć się mobilnym, wydajnym internetem, sama instalacja jest intuicyjna i prosta. W temacie mobilności bardzo ciekawe możliwości przedstawia . On również posiada obsługę współdzielenia mobilnego internetu 3G, ale poza tym producent wyposażył go w baterię. Dzięki temu router można w każdej chwili wyłączyć z sieci i wziąć ze sobą, dzięki 3G jest możliwość korzystania z jego funkcji niezależnie od miejsca.


Inne artykuły

Nowe wcielenie Twojego sprzętu czyli dobieramy obudowy do komputera

Napędy USB ze specjalnymi funkcjami zabezpieczania danych
Bloger: Verbatim
Zaczerpnięte z: Verbatim
Obudowy komputerowe to jeden z tych elementów, któremu poświęca się przeważnie za mało uwagi. Lecz jakość wykonania i właściwy dobór materiałów odgrywa nie mniejsze znaczenie niż sylwetka czy parametry komputera. Warunkują one bowiem nie tylko dobrą wentylację lub wyciszenie komputera ale również sam komfort użytkowania naszej “maszyny”.
2022-12-01 07:11:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.