Routery bezprzewodowe

Rosnąca liczba mobilnych tabletów oraz komputerów powoduje, że coraz częściej występuje konieczność zamontowania w domu czy biurze bezprzewodowego routera. Urządzenia te mają niewielkie rozmiary, przyłącza się do nich łącze internetowe z zewnątrz i po skonfigurowaniu można korzystać z większej liczby sprzętów.

Zakupy online
Bloger: Serge Kij
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bardzo dużą zaletą takich routerów jest możliwość użytkowania bezprzewodowej sieci, urządzenia nie muszą być połączone fizycznie przy pomocy kabla, ale mogą się łączyć w sposób bezprzewodowy. W ofercie jest bardzo duża ilość najróżniejszych routerów, różniących się konfiguracją i funkcjami dodatkowymi.

Część z nich, jak przykładowo Router Asus RT-N16 (90-IG0D002M01-3EA0Z) posiada na wyposażeniu serwer pamięci masowej, który umożliwia archiwizowanie plików z przyłączonych do routera sprzętów. Model ten jest wyposażony w 3 anteny, zapewniające mocny i stabilny sygnał, przez to bardzo dobrze sprawdzi się w większych biurach czy domach. Jest bardzo łatwy w instalacji, rzecz jasna obsługuje wszystkie najważniejsze protokoły szyfrowania i posiada wejście USB.

Do podobnych zastosowań jest wykorzystywany Router Tp-Link TD-W8960N. Ten model jest zgodny ze standardem ADSL2+ i zapewnia wysoki poziom szyfrowania w mieszkaniu lub małej firmie.

Czy ten artykuł Cię zainteresował? W takim przypadku zobacz inny polecany serwis nowoczesne lampki nocne do sypialni, który również posiada ciekawe informacje.

Prosta konfiguracja pozwala na szybkie utworzenie bezprzewodowych sieci, a funkcja dzielenia plików przyda się, gdy z sieci będzie korzystało paru użytkowników. Ten model routera jest dwu antenowy, podobnie jak inny sprzęt z tej rodziny, czyli Router Tp-Link TL-MR3420 . Oprócz typowych funkcji Tp-link umożliwia używanie sieci 4G, starczy do niego podłączyć odpowiedni modem i cieszyć się mobilnym, wydajnym internetem, sama instalacja jest intuicyjna i prosta. W temacie mobilności bardzo ciekawe możliwości przedstawia . On również posiada obsługę współdzielenia mobilnego internetu 3G, ale poza tym producent wyposażył go w baterię. Dzięki temu router można w każdej chwili wyłączyć z sieci i wziąć ze sobą, dzięki 3G jest możliwość korzystania z jego funkcji niezależnie od miejsca.


Inne artykuły

Nowe wcielenie Twojego sprzętu czyli dobieramy obudowy do komputera

Napędy USB ze specjalnymi funkcjami zabezpieczania danych
Bloger: Verbatim
Zaczerpnięte z: Verbatim
Obudowy komputerowe to jeden z tych elementów, na który przeznacza się przeważnie za mało uwagi. Lecz forma realizacji, oraz odpowiedni dobór materiałów pełni nie mniejsze znaczenie niż sylwetka lub specyfikacja komputera. Zapewniają przecież nie tylko dobrą wentylację czy wyciszenie komputera ale także sam komfort użytkowania naszej “maszyny”.
2022-07-20 07:06:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.