Wybierz najlepszą agencję marketingową!

Przenoszenie budżetów reklamowych z mediów tradycyjnych do sieci chroni agencje interaktywne przed skutkami kryzysu gospodarczego – takie wnioski wynikają z najnowszego badania “Client-Agency Economic Outlook Survey” przeprowadzonego w maju 2009 r. w USA. Polskie analizy potwierdzają ten trend – reklama w sieci, jako jedyny segment w rynku reklamowym, zanotowała 7% wzrost przychodów w I kwartale 2009 r.

E-handel
Bloger: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Badania ze USA niezbicie dowodzą pogorszenia się sytuacji ekonomicznej agencji marketingowych. 87% badanych agencji odczuwa negatywny wpływ kryzysu gospodarczego na ich działalność. Niektóre z nich - 7% przyznaje, że kryzys oddziałuje na ich sytuację pozytywnie. Jedynie co 20. badana firma nie odczuwa żadnej korelacji między sytuacją na rynku a działalnością firmy. Zobacz na czym polega badania marketingowe firmy.

Za promocją internetową przemawia łatwość rozliczania konwersji wykupionych kampanii, co potwierdza na przykładzie e-mailingu Błażej Miernikiewicz, dyrektor zarządzający jednej z największych w Polsce agencji specjalizujących się w marketingu internetowym - Zainteresowanie mailingami rosło ostatnio bardzo dynamicznie. Dodanie do oferty mailingów rozliczanych za kliknięcie (CPC) pozwala marketerom na szybką ocenę efektywności tego typu działań.

Zerknij na opublikowany artykuł, a niewątpliwie bardzo Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje dotyczące tego tematu.

Często okazują się one skuteczniejsze i tańsze od klasycznej reklamy w TV czy prasie.

Inne artykuły

W jaki sposób bez zbytnich kosztów wyprawić wesele?

rynek we Wrocławiu
Bloger: Wilhelm Rosenkranz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wszyscy posiadają ograniczony budżet, jednakże istnieją sposoby na to, aby mieć bajeczne uroczystości weselne przy mniej bogatym portfelu.


W czasie ustalania daty wesela, właściwa data jak też czas mogą pomóc zaoszczędzić Ci sporą sumę pieniędzy.


firma
Bloger: Jim Larrison
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Polskie analizy odzwierciedlają trendy w USA dotyczące internetowych form promocji. Według badania domu mediowego MPG w I kwartale 2009 r. krajowy rynek reklamy zmniejszył się o 160 mln zł, czyli prawie o 1/10 w stosunku do I kwartału 2008 r. Jedynie reklama(polecamy agecja marketingu zintegrowanego) internetowa odnotowała 7% wzrost przychodów w trakcie pierwszych 3 miesięcy 2009 r. Analiza domu mediowego ZenithOptimedia jest jeszcze korzystniejsza dla tego sektora – analitycy prognozują mu 20% wzrost w tym roku.

Prognozy potwierdza praktyka firm marketingu internetowego: - Krajowych agencji specjalizujących się w marketingu w wyszukiwarkach kryzys nie dotknął – stwierdza Błażej Miernikiewicz z - Zainteresowanie linkami sponsorowanymi oraz pozycjonowaniem nie maleje. Po pierwszym półroczu obsługujemy ponad 15% więcej klientów niż na koniec 2008 r., co daje ponad 300 polskich i zagranicznych serwisów internetowych. Podobnie jest w przypadku innych agencji SEO/SEM, z którymi mamy kontakt - podsumował szef Artefakt.
2020-08-29 07:20:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.