Sprzęt komputerowy znany każdemu czyli z jakiego rodzaju części i elementów są wykonywane komputery.

Czym jest komputer, wiedzą już nawet dzieciaki w szkole. Komputery są wszechobecne w życiu codziennym, używane są i do rozrywki, i pracy. Jednak o ile praktycznie każdy wie, jak wygląda komputer i do czego jest używany, to niewiele osób, poza pasjonatami, będzie wiedzieć, z jakich części tak naprawdę komputery się składają. Szczególnie, że ostatnie lata to coraz większa popularność smartfonów, tabletów i laptopów, które w rzeczywistości są prawdziwymi komputerami o wydajności znacznie przekraczającej najlepsze komputery sprzed dwóch dekad.
ekran laptopa
Bloger: Polytechnic Museum
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jedyną różnicą pomiędzy tradycyjnym komputerem który się składa z ekranu, klawiatury i obudowy z podzespołami jest fakt, że w urządzeniach przenośnych wszystko zostało zintegrowane w jednej obudowie, a tablety oraz smartfony nie mają nawet klawiatur, a jedynie ekran dotykowy. Lecz pomimo takich różnic urządzenia te działają w podobny sposób i posiadają podobne komponenty. Można sprawdzić je tutaj: http://www.ceneo.pl/Tablety_i_czytniki_e-book.

Typowe komputery będą się składać z paru podstawowych podzespołów. Zasadniczą częścią komputerów jest płyta polipropylenowa - wiarygodne źródło- odwiedź nas - główna z procesorem. Procesor to inaczej mózg komputera, on realizuje wszystkie wyliczenia które wynikają z użytych programów. Sama płyta - (okładki na płyty CD - http://www.disccover.pl) za to steruje przesyłem informacji między wszystkimi podzespołami, odbiera informacje z urządzeń zewnętrznych a także przesyła do nich informacje uzyskane od procesora. Żeby procesor mógł cokolwiek policzyć, musi mieć dostęp do wewnętrznej pamięci. Będzie ona służyć do przetrzymywania instrukcji do wykonania i danych tymczasowych, po wyłączeniu sprzętu zawartość tej pamięci ginie.


Inne artykuły

Jak znaleźć cenne jak i wartościowe informacje w sieci? To jest zależne od tematu, ale reguła zawsze jest podobna

Strona www
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/
Internet jest nagromadzeniem wielu interesujących informacji, niemniej żeby faktycznie trafić na coś wartego uwagi należy trochę poszukać. A to z tego powodu, że jest tu przesadnie wiele informacji, które tylko “zaśmiecają” internet, nie oferują natomiast wartościowych informacji. Aby w związku z tym odszukać coś, co okaże się dla nas pomocne należy bardziej się wgłębić w temat, a następnie rozróżniać informacje istotne od tych mniej wartościowych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.