Sprzęt komputerowy znany każdemu czyli z jakiego rodzaju części i elementów są wykonywane komputery.

Czym jest komputer, wiedzą już nawet dzieciaki w szkole. Komputery są wszechobecne w życiu codziennym, używane są i do rozrywki, i pracy. Jednak o ile praktycznie każdy wie, jak wygląda komputer i do czego jest używany, to niewiele osób, poza pasjonatami, będzie wiedzieć, z jakich części tak naprawdę komputery się składają. Szczególnie, że ostatnie lata to coraz większa popularność smartfonów, tabletów i laptopów, które w rzeczywistości są prawdziwymi komputerami o wydajności znacznie przekraczającej najlepsze komputery sprzed dwóch dekad.
ekran laptopa
Bloger: Polytechnic Museum
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jedyną różnicą pomiędzy tradycyjnym komputerem który się składa z ekranu, klawiatury i obudowy z podzespołami jest fakt, że w urządzeniach przenośnych wszystko zostało zintegrowane w jednej obudowie, a tablety oraz smartfony nie mają nawet klawiatur, a jedynie ekran dotykowy. Lecz pomimo takich różnic urządzenia te działają w podobny sposób i posiadają podobne komponenty. Można sprawdzić je tutaj: .

Typowe komputery będą się składać z paru podstawowych podzespołów. Zasadniczą częścią komputerów jest płyta polipropylenowa - wiarygodne źródło- odwiedź nas - główna z procesorem. Procesor to inaczej mózg komputera, on realizuje wszystkie wyliczenia które wynikają z użytych programów. Sama płyta za to steruje przesyłem informacji między wszystkimi podzespołami, odbiera informacje z urządzeń zewnętrznych a także przesyła do nich informacje uzyskane od procesora. Żeby procesor mógł cokolwiek policzyć, musi mieć dostęp do wewnętrznej pamięci. Będzie ona służyć do przetrzymywania instrukcji do wykonania i danych tymczasowych, po wyłączeniu sprzętu zawartość tej pamięci ginie.


Inne artykuły

Jak znaleźć cenne jak i wartościowe informacje w sieci? To jest zależne od tematu, ale reguła zawsze jest podobna

Strona www
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/
Internet jest nagromadzeniem różnych ciekawych informacji, niemniej żeby rzeczywiście trafić na coś wartego uwagi należy się trochę naszukać. A to z tego powodu, że znajduje się tu za dużo informacji, które tylko “zaśmiecają” internet, nie oferując natomiast cennych informacji. Aby więc znaleźć coś, co będzie dla nas pomocne trzeba bardziej się wgłębić w temat, a potem oddzielać informacje istotne od tych mniej wartościowych.

Twarde dyski są również nośnikiem pamięci, lecz z kolei na nich dane nie giną po wyłączeniu sprzętu. Na dyskach zapisuje się programy, a także pliki z muzyką, zdjęciami i filmami. Do zaprezentowania pozostały jeszcze urządzenia zewnętrzne, przy pomocy których sprzęt komputerowy komunikuje z otoczenie, a zaliczane są do nich monitory, klawiatury i myszy. Jak nie przepłacać za sprzęt? Zerknij - .
2019-12-14 07:10:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.