Masz firmę, sporą liczbę pracowników i mnóstwo dokumentów – dowiedz się, co możesz zmienić, aby uprościć pracę

W Polsce posiadamy wiele średnich i dużych przedsiębiorstw, które nadal się rozwijają, rekrutują nowych pracowników. W takich zakładach każdy dzień to praca bardzo dużej liczby osób, muszących między sobą komunikować się, aby praca odbywała się sprawnie i bezproblemowo.
telefon w biznesie
Znaczącym ułatwieniem podczas pracy stały się telefony komórkowe, poprzez które można złapać nie jedynie podróżujących szefów, lecz i wielu zatrudnionego personelu w terenie. Kolejnym przełomem był rzecz oczywista Internet, który stał się aktualnie podstawą porozumiewania się. Średnie i duże zakłady mają silnie rozbudowaną strukturę, czasami kilka decydujących ludzi i plik dokumentów do podpisu czy akceptacji. I w tym temacie także trzeba było znaleźć rozwiązanie. Wreszcie stworzono elektroniczny obieg dokumentów, który okazał się idealnym wyjściem dla ogromnej liczby firm. Chyba nikt nie spodziewał się, że tak łatwy w obsłudze program, pomoże zaoszczędzić tak wiele czasu.

Czym właściwie jest i w czym może być pomocny elektroniczny obieg dokumentów? Np. – na ogół wygląda to tak, iż do sekretariatu określonej firmy spływają pisma różnej maści (zlecenia, FV, oferty, rachunki, zwykła korespondencja). Przy średnich firmach do zebrania tych pism i ich posegregowania wystarczy jedna osoba, przy większych przedsiębiorstwach robi się do dla niej niewykonalne. Taki pracownik musi pójść z danym pismem do konkretnej osoby, zdobyć jej akceptację, później pójść do działu księgowego (przykładowo – owym pismem jest faktura), zostawić do zapłaty. Z kolei później owa FV z działu księgowego idzie do archiwizacji.


Inne artykuły

Które dzisiejsze informatyczne rozwiązania powinno się wdrożyć w firmie?

ręka podająca kartkę papieru
Zaczerpnięte z: flickr.com
Zorganizowanie pracy w wielkiej korporacji wymaga od nas synchronizacji wielu wymiarów. W tym miejscu należy jasno przyznać, że konieczność dostosowania istotnej ilości szczegółów firmowych może dostarczyć nam niestety dużą sumę trudności. Na szczęście, dzisiejsze rozwiązania informatyczne są w stanie pokaźnie ułatwić ten przebieg.

praca przy komputerze
Bloger: Tim Regan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wszystko pochłania ogromnie dużo czasu.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiany tekst, to bardzo dobrze, gdyż ten opublikowany poniżej (www.happytree.com.pl/oferta/odbior-elektrosmieci-zuzyte-tonery/) również zawiera równie ważne informacje - nie zwlekaj, tylko przeczytaj go.

Elektroniczny obieg dokumentów bardzo to ułatwia i skraca czas do minimum. Dokument jest skanowany, idzie do programu i… od razu na komputer osoby decyzyjnej. Ta akceptuje i dokument wędruje dalej. Rzecz oczywista to tylko jedna z funkcji (trzeba powiedzieć o rejestrowaniu i archiwizacji pism, rozliczania prowizji, obiegu informacji powiadamiających, obsługi zapytania ofertowego i tak dalej), lecz dziś bardzo istotna.
2022-11-30 07:22:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.