Garść wyrazów o tym, co łączy profesjonalnych akrobatów oraz wykwalifikowanych pilotów partycypujących w pokazach lotniczych

Wyrażenie pokazy akrobatyczne najczęściej łączymy albo z szeroko pojętą gimnastyką, bądź z happeningami, na których piloci współczesnych samolotów chwalą się swoimi zdolnościami przed zebraną publicznością. Gimnastyków oraz pilotów dużo łączy. Takie osoby są zmuszone na bieżąco ćwiczyć, inaczej wyjdą z wprawy i z konieczności zmienią profesję. Nie każdy może być akrobatą - do wykonywania ewolucji potrzebna jest właściwa koordynacja ruchów, a układ nerwowy ma działać bez zarzutu.
akrobaci w teatrze
Bloger: Iqbal Osman
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Reprezentanci wspomnianych grup wiele ryzykują - swoje życie. Wystarczy, że silnik samolotu odmówi posłuszeństwa albo zerwie się pojedyncza linka i katastrofa gotowa. Pikniki lotnicze są tłumnie odwiedzane nie tylko przez miłośników awiacji. Jeżeli takiej imprezie towarzyszą różne inne atrakcje, przykładowo możliwość zobaczenia aeroplanu od środka, to z pewnością przyciągnie ona tłumy. Tego rodzaju pikniki najlepiej organizować w letnie i pogodne dni, lecz na aurę nikt przecież nie ma jakiegokolwiek wpływu. Z kolei sami piloci również czerpią wiele frajdy z tego typu zabawy, która w jakimś sensie bywa też ich pracą. Chociaż nie zawsze mogą stanąć przed publicznością i odebrać zasłużone oklaski, to i tak podniebne ewolucje przynoszą satysfakcję, chociażby w postaci krótkiej notatki w lokalnej prasie. Termin Pokazy akrobatyczne (braciakleczek.pl/about.html) odnosi się, jak już wspomnieliśmy, także do sportowych happeningów, w których biorą udział mniej lub więcej znani gimnastycy. Coroczne konkursy pozwalają im zaprezentować się umiejętności innym, a przy okazji zdobyć nagrody przewidziane przez organizatorów. Na bieżąco, właściwie po każdej ewolucji tacy sportowcy nagradzani bywają gromkimi brawami, a ich oblicza widzą nie tylko zgromadzeni w namiocie cyrkowym, ale też widzowie przed odbiornikami telewizyjnymi. Satysfakcja bywa zatem podwójna.


Inne artykuły

Musisz zorganizować wigilię w firmie? Zobacz, z jakich propozycji możesz korzystać!

catering w łodzi
Bloger: Rhian
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Co roku właściwie w każdej firmie planowane są wszelkiego rodzaju wigilie czy po prostu Spotkania świąteczne. Jeżeli w tym roku również i Ty chcesz coś zaplanować dla swych pracowników, nasz artykuł niewątpliwie jest właśnie\akurat dla Ciebie - tutaj znajdziesz kilka inspiracji, które możesz wykorzystać w swojej firmie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.