Dlaczego warto inwestować w globalne certyfikaty?

Sektor kosmetyków w naszej ojczyźnie cały czas zwiększa się. Mimo wiadomości o kryzysie, ów dział gospodarki ma się dobrze. Może to troszkę dziwić, ponieważ akurat ten typ towarów zazwyczaj lokujemy jako ostatni na naszej liście zakupowej.
klik
Bloger: Lucas Hayas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Powodem tego jest przede wszystkim charakter tychże artykułów. Najczęściej tłumaczy się to pułapem rozwoju naszej gospodarki. Od dwudziestu pięciu lat tworzy się w naszej ojczyźnie od nowa klasa średnia. Jednym z przymiotów przynależności do tejże grupy społecznej jest troska o swój design, głównie przez ćwiczenia cielesne (coraz popularniejsze jest uprawianie sportów). Następnym, subtelniejszym sygnałem przynależenia do tej warstwy społeczeństwa może być używanie dobrej jakości produktów, również kosmetyków. Nie jest jednak prostym wyszukanie właściwego dla siebie artykułu. Nie musi on zresztą być jedynie znanej, zagranicznej marki. Coraz to więcej ojczystych produktów kosmetycznych może dziś zdecydowanie rywalizować z cudzoziemskimi gigantami.

Inne artykuły

Przeprowadzenie niezwykłej konferencji - w jakim miejscu i w jaki sposób

konferencja
Bloger: Muse Fablab
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Organizowanie konferencji to niełatwe zadanie, wymagające skrupulatnego przygotowania. Jeśli chcemy, aby to wydarzenie stało się niejako wizytówką przedsiębiorstwa, wszystko musi być wypracowane w najmniejszych szczegółach. Liczy się zarówno świetne przemówienia, komfort, jak i gwarantowane pauz, podczas których nie można zostawiać gości w samotności.


Żeby tak było wytwórca winien spełnić ogromnie rygorystyczne standardy jakości, na przykład normę ISO 22716 (polecana strona). Jest to europejski standard spełniający regulacje Parlamentu WE określające tak zwane dobre praktyki w wytwórczości kosmetyków. Standardy te wiążą zarówno dostarczycieli surowców potrzebnych do produkcji kosmetyków, wytwórców jak też ich dystrybutorów. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone musi być odpowiednim instruktażem a także składającym się z wielu faz paroletnim auditingiem przeprowadzanym poprzez uprawnioną jednostkę certyfikacyjną.

certyfikat
Bloger: Claus Günther
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Standardowe testy obejmują wszelkie sfery działalności przedsiębiorstwa, zacząwszy od metod produkcji, wzorców jakości produktów a także substancji a także bezpieczeństwo tak procesu produkcyjnego aż po finalny produkt, a również działania promocyjne oraz dystrybucyjne, wycelowane na jak najlepszą obsługę klientów. Norma ISO - tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/transport/iso_ts_16949_pl/iso-ts-16949.html - 22716 jest jednym z wielu sposobów na zapewnienie uczciwej konkurencji poprzez normalizacje procedur i zastosowanych materiałów. Innym przykładem takiej normy której spełnienie oddziałuje pozytywnie na wyniki sprzedażowe może być znak CE, który stanowi gwarancję dopuszczenia do obrotu na terytorium Unii Europejskiej, co pozwala na pozyskanie nowych rynków. Bez dojścia do obcych rynków rozwój firmy byłby niemożliwy.
2018-08-29 18:57:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.