W jaki sposób wyposażyć niedużą kuchnię?

Nieduża kuchnia ma tą zaletę, że nie będziesz przebiegał w niej zbyt wielu kilometrów w poszukiwaniu produktów. Aby wygodnie urządzić małą kuchnię, czasem musimy się jednak nagimnastykować. Rezultat może być znakomity. Aranżacja niedużej kuchni może być bowiem ogromnie wygodna a także ładna. Jakich zasad należy przestrzegać?

Meble kuchenne
Bloger: thekirbster
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Gdzie w Warszawie kupić szafy na wymiar Jeżeli zabierasz się właśnie za aranżowanie niewielkiej kuchni, weź pod uwagę parę praktycznych zasad dotyczących doboru sprzętów, kolorystyki jak też sprzętu AGD. Chodzi o to, aby użyte materiały a także kolorystyka w jak najmniejszym stopniu ograniczały przestrzeń. Na metraż kuchni zazwyczaj nie mamy wpływu, jednak możemy mu optycznie pomóc i zwiększyć.

Dzięki kilku kolorystycznym sztuczkom kuchnia wyda się większa niż w rzeczywistości. Ściany przemaluj na jasne barwy, dzięki czemu stworzysz iluzję większej przestrzeni. Wyeksponowanie jednej ściany poprzez nadanie jej bardziej zdecydowanego koloru spowoduje, iż kuchnia nabierze głębi. W niedużej kuchni warto pomalować listwy podłogowe na jaśniejszy kolor aniżeli ściany. Złudzenie większej przestrzeni uzyskasz dzięki dobraniu jasnego materiału na podłogę.

Inne artykuły

Za co płacimy spółce oferującej pomoc przy przeprowadzkach?

przeprowadzki wrocław
Przy robieniu różnych czynności często potrzebna jest nam jakakolwiek pomoc. Czy to chodzi o typowy przepis gastronomiczny czy to o pomoc przy kupnie samochodu. Prosimy wtenczas o pomocną dłoń jakiegokolwiek znajomego albo kogokolwiek z familii, jednak co zrobimy, jeżeli wymagamy kogoś do pomocy w transporcie czegoś dużego?


Pamiętaj, iż w małej kuchni wiele dodatków jak też dekoracji to nie najlepszy pomysł, i to z kilku powodów. Dodatki spowodują, że kuchnia będzie się wydawała ciasna, a poza tym szybko się zabrudzą. Staraj się także ukryć sprzęty kuchenne w szafkach, tak aby na blacie było jak najmniej obiektów. Dzięki takiemu zabiegowi nie będzie w kuchni złudzenia bałaganu.

Kuchnia z fototapetami na ścianach
Bloger: art.widi.pl
Zaczerpnięte z: http://art.widi.pl
Czy zdecydować się na meble kuchenne na wymiar w Warszawie?
W małej kuchni warto wyodrębnić strefy na przyszykowanie posiłków, zmywanie i składowanie naczyń oraz produktów. Istotny jest dobór mebli. Sprawdzają się wszelakie przeszklenia, które optycznie zwiększą przestrzeń. Najlepiej zamontować duży, co najmniej 80-centymetrowy blat kuchenny i zrezygnować z otwieranych tradycyjnie drzwiczek na rzecz rolet. W pasie pod ścianą będzie można wtedy umieścić schowki na łyżki, noże oraz pozostałe akcesoria kuchenne. Sprawdzają się też szafki i stoliki na kółkach. Szuflady najlepiej bezuchwytowe lub z dyskretnymi uchwytami.

Gdy urządzamy niewielką kuchnię dobrze jest wbić w przeglądarkę wyrażenie: szafy na wymiar Warszawa albo meble kuchenne na wymiar Warszawa. Okno w niedużej kuchni to cenność. Dzięki niemu w kuchni będzie jaśniej. W związku z tym jeżeli masz widną kuchnię, nie zasłaniaj go.Dodatkowe informacje
2022-07-06 09:33:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.