Kiedy trzeba wymienić opony zimowe na letnie?

Każdy kierowca powinien z pewnością wiedzieć kiedy trzeba wymienić opony zimowe na opony letnie. Twierdzi się, że zmiany opon na letnie dokonujemy wtedy gdy średniodobowa temperatura wynosi powyżej 7 stopni Celsjusza.
branżowo
Bloger: Alexander Nie
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Powinno się więc obserwować aktualną pogodę i temperaturę, bowiem dzięki temu będziesz wiedzieć w jakim momencie nastąpi termin na wymianę opon na letnie. Jeśli przez okres mniej więcej dwóch tygodni utrzymuje się dodatnia temperatura w wysokości 6-7 stopni to należałoby zaopatrzyć już swój samochód w opony (polub nasz profil -> wypełnianie opon) letnie warszawa. Opony letnie odróżniają się parametrami od zimowych opon, są one twardsze i bardziej odporne na zniszczenie w lecie, dzięki nim jazda na drodze jest o wiele bardziej pewna.

Każde opony dostępne na rynku zwłaszcza mają na celu bezpieczeństwo kierowcy oraz wygodę w trakcie jazdy, w związku z tym niezbędne jest stosowanie dobrych opon w danej porze roku. Zimą użytkujemy opony zimowe, jakie są dostosowane do zimowych warunków, takich jak śliskie drogi, śnieg czy też ujemna temperatura, za to latem użytkujemy opony letnie, które mają o wiele lepszą powierzchnię styku z powierzchnią suchą oraz zezwalają na lepsze hamowanie. Wszystko to zawdzięczają mniejszej ilości rowków i nacięć, odwrotnie jest w wypadku opon zimowych. Do tego jazda na letnich oponach jest także cichsza, częstokroć opony letnie sprawiają, że zużywa się również mniejsza ilość paliwa.


Inne artykuły

Garaże blaszane, cena postawienia garażu na dwa stanowiska

garaż
Bloger: mrhayata
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli mamy zamiar kupić samochód musimy pamiętać o tym, że potrzebny nam będzie garaż. Nie w każdym bloku jest możliwość kupna miejsca parkingowego w garażu podziemnym, a czasem i koło bloku ciężko jest postawić auto. Nie możemy ot tak, obok bloku postawić jakiegoś garażu blaszanego, który stałby się miejscem do zaparkowania auta. Dlatego albo decydujemy się, że auto będzie stało w okolicach bloku, albo szukamy garażu, który będziemy mogli wynająć gdzieś blisko.

pojedyncza opona
Bloger: Adam Gaeth
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wybierając opony letnie trzeba zwrócić uwagę także na ich parametry oraz typ, albowiem nie wszelkie opony letnie warszawa (źródło www) będą pasować do każdego modelu samochodu. W trakcie kupowania letnich opon pożądane byłoby więc wziąć pod uwagę stosowny rozmiar opony, indeksy ładowności czy też prędkości, dodatkowo zwróć też uwagę na pułap hałasu który wytwarza dana opona czy też na ich przyleganie.

Czyżby posty zaprezentowane na tej witrynie drukarnia cyfrowa bytom ogólnie Cię zadowoliły? Mamy nadzieję, że tak. Ale, jeśli masz ochotę więcej, to kliknij tutaj.

Dzięki temu jazda na oponach letnich będzie dla Ciebie nie jedynie bezpieczniejsza, ale dodatkowo o wiele bardziej wygodna, a wiadomo, iż komfort podczas jazdy samochodem ma dla wielu kierowców bardzo znaczące znaczenie.
2019-05-24 07:05:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.