Nowe wcielenie Twojego sprzętu czyli dobieramy obudowy do komputera

Obudowy komputerowe to jeden z tych elementów, któremu ofiaruje się stanowczo zbyt uwagi. Lecz forma realizacji, czy trafny dobór materiałów ma nie mniejsze znaczenie niż szata zewnętrzna lub specyfikacja komputera. Zapewniają przecież nie tylko odpowiednią wentylację czy wyciszenie komputera lecz także sam komfort użytkowania naszego „sprzętu”.
Obudowy Lian Li
Bloger: silentworks
Zaczerpnięte z: silentworks
Jak jednak wybrać poszczególne elementy, oraz zharmonizować z naszymi potrzebami? Warto zacząć od określenia funduszy jakimi dysponujemy. Dopiero po określeniu możemy zająć się modernizacją oraz ustalaniem nowych elementów komputera. Istnieją osoby, przekonane o tym, iż obudowa ma pełnić funkcję przede wszystkim zabezpieczającą oraz ułatwiającą pracę. Ich oczekiwania to stabilna i w miarę szczelna konstrukcja, zapewniająca ochronę znajdujących się wewnątrz podzespołów. Obudowa do komputera, jeżeli jest nowoczesna i ma zamiar za taką uchodzić, musi wobec tego prezentować co najmniej dwa porty USB (zapoczątkowane dopiero w 96 r i służące podpięciu pamięci PenDrive (wejdź), wyjście na mikrofon oraz słuchawki. Niektóre posiadają także czytniki kart pamięci w kilku różnych formatach.


Inne artykuły

Routery bezprzewodowe

internet
Bloger: Cory M. Grenier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Rosnąca ilość mobilnych tabletów oraz komputerów powoduje, że coraz częściej występuje potrzeba uruchomienia w domu czy biurze bezprzewodowego routera. Urządzenia te mają niewielkie rozmiary, podłącza się do nich zewnętrzne łącze internetowe i po odpowiedniej konfiguracji można zacząć korzystać z większej liczby urządzeń.


Druga część osób to maniacy komputerowi, którzy uważają, że wygoda musi iść w parze z estetyką. Lata, kiedy obudowa komputera była jedynie banalną i nudną konstrukcją z beżowego plastiku oraz blachy, a spora ilość komputerów zamykana za drzwiami szafek – odeszły w zapomnienie. W dzisiejszych czasach użytkownicy nie mają z tym problemu. Po pierwsze - choć założenia konstrukcyjne pozostały bez zmian - obudowa komputera (kliknij) jest nie tylko elementem stabilizującym cały układ podzespołów, ale posiada także znakomity wygląd oraz bogatą kolorystykę. Przeważnie obudowa komputerowa którą najczęściej spotykamy w sklepach jest zazwyczaj czarna, choć oczywiście mamy szansę skorzystania z propozycji doboru innych barw, a nawet zamówienia specjalnego malowania. Obecnie firmy proponują różnobarwną kolorystykę, stosują dodatki z tworzyw sztucznych. W niektórych obudowach wmontowany jest także mały wyświetlacz LCD. To to przejaw tego, iż z (wbrew pozorom) błahego tematu jesteśmy w stanie uczynić finezyjną sztukę.
2022-11-09 07:09:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.