Informatyczne bezpieczeństwo w firmach, czyli w jaki sposób zagwarantować nieprzerwane funkcjonowanie infrastruktury informatycznej

Dzisiaj niewiele firm może sobie poradzić bez komputera. Nawet w przypadku niewielkich, kilkuosobowych firm większość pracowników ma swoje komputery czy laptopy, na których realizuje swoje codzienne obowiązki. W firmach większych sprzętu jest dużo więcej, poza tym pojawić się mogą urządzenia sieciowe, czy serwery na oprogramowanie firmowe.
praca przy komputerze
Bloger: Intel Free Press
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Im sprzętu będzie więcej, tym więcej pojawić się może z nim kłopotów, z tego też powodu w każdym przypadku niezwykle istotne jest takie rozplanowanie infrastruktury, aby działała szybko, wydajnie i przede wszystkim w pełni bezpiecznie. Przy komputerach i laptopach podstawową rzeczą jest bezpieczeństwo (szczegóły na stronie).

Trzeba wgrywać tylko legalne, oryginalne programy, zapomnieć również nie można o antywirusach i regularnych aktualizacjach. Powinno się również zapewnić pracownikom systematyczne kopie bezpieczeństwa. W przypadku paru pracowników może to być zwyczajnie zgrywanie istotnych danych na dysk zewnętrzny, w dużych warto usprawnić pracę korzystając ze specjalnego oprogramowania do backupów.

Inne artykuły

Branża elektroniczna przechodzi metamorfozę w ekspresowym tempie.

płyta główna komputera
Bloger: Gareth Halfacree
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Tak naprawdę, jeżeli nie jesteśmy na bieżąco z konkretnymi nowinkami technologicznymi, to bardzo szybko możemy wylecieć z tej dziedziny. Jeśli wybieramy zakup nowego sprzętu, to musimy liczyć się z tym, iż będziemy musieli opanować nowe nawyki. Dlatego też niektóre osoby decydują się jednak na używane komputery. Oczywiście należy brać pod uwagę wszystkie pozostałe detale, na przykład takie jak karta graficzna, wewnętrzna pamięć, a także dużo innych. Istnieje mimo wszystko wiele firm, które funkcjonują na całą Polskę, jakie chętnie wymieniają takie używane komputery i za niewielką stawkę oferują nowszy typ.


oprogramowanie
Bloger: Billie Ward
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W niejednej firmie bardzo ważne jest zapewnienie ciągłego działania serwerów i sieci, szczególnie w dużych firmach ma to ogromne znaczenie. Straty spowodowane awarią infrastruktury informatycznej sięgać mogą setek tysięcy złotych, tak więc warto trochę więcej zainwestować w dobry sprzęt i zapewnić tym sobie samym ciągłość działania całości. Podstawą są tutaj porządne urządzenia - po pierwsze będą miały znacznie lepszą jakość, a oprócz tego w sytuacjach kryzysowych można będzie liczyć na profesjonalną pomoc serwisu.

W szczególności będzie to dotyczyć to serwerów, na jakich pracują ważne dla firmy aplikacje, kupując tego typu sprzęty należy pomyśleć o zduplikowaniu najczęściej się psujących części (http://www.ceneolokalnie.pl/bialystok/tapety-i-fototapety). Dobrą praktyką jest również posiadanie zapasowej maszyny, na której znajdują się świeże zrzuty danych, przy awarii jednego serwera da się w takim przypadku szybko się przenieść na zapasowy i móc dalej pracować.
2017-08-29 07:42:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.