Informatyczne bezpieczeństwo w firmach, czyli w jaki sposób zagwarantować nieprzerwane funkcjonowanie infrastruktury informatycznej

Dzisiaj niewiele firm może sobie poradzić bez komputera. Nawet w przypadku niewielkich, kilkuosobowych firm większość pracowników ma swoje komputery czy laptopy, na których realizuje swoje codzienne obowiązki. W firmach większych sprzętu jest dużo więcej, poza tym pojawić się mogą urządzenia sieciowe, czy serwery na oprogramowanie firmowe.

praca przy komputerze
Bloger: Intel Free Press
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Im sprzętu będzie więcej, tym więcej pojawić się może z nim kłopotów, z tego też powodu w każdym przypadku niezwykle istotne jest takie rozplanowanie infrastruktury, aby działała szybko, wydajnie i przede wszystkim w pełni bezpiecznie. Przy komputerach i laptopach podstawową rzeczą jest bezpieczeństwo (szczegóły na stronie).

Trzeba wgrywać tylko legalne, oryginalne programy, zapomnieć również nie można o antywirusach i regularnych aktualizacjach.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę (https://epack.com.pl/recykling/), która podnosi podobne wątki, także będą zapewne interesujące.

Powinno się również zapewnić pracownikom systematyczne kopie bezpieczeństwa. W przypadku paru pracowników może to być zwyczajnie zgrywanie istotnych danych na dysk zewnętrzny, w dużych warto usprawnić pracę korzystając ze specjalnego oprogramowania do backupów.

oprogramowanie
Bloger: Billie Ward
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W niejednej firmie bardzo ważne jest zapewnienie ciągłego działania serwerów i sieci, szczególnie w dużych firmach ma to ogromne znaczenie. Straty spowodowane awarią infrastruktury informatycznej sięgać mogą setek tysięcy złotych, tak więc warto trochę więcej zainwestować w dobry sprzęt i zapewnić tym sobie samym ciągłość działania całości. Podstawą są tutaj porządne urządzenia - po pierwsze będą miały znacznie lepszą jakość, a oprócz tego w sytuacjach kryzysowych można będzie liczyć na profesjonalną pomoc serwisu.

W szczególności będzie to dotyczyć to serwerów, na jakich pracują ważne dla firmy aplikacje, kupując tego typu sprzęty należy pomyśleć o zduplikowaniu najczęściej się psujących części . Dobrą praktyką jest również posiadanie zapasowej maszyny, na której znajdują się świeże zrzuty danych, przy awarii jednego serwera da się w takim przypadku szybko się przenieść na zapasowy i móc dalej pracować.
2022-10-22 07:11:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.