Tanie oraz wygodne wysyłanie paczek kurierem Czytaj na ten temat nieco

Możliwości jest parę: Poczta, firmy kurierskie, paczkomaty lub niedrogie serwisy Brokerów kurierskich. Jeszcze nie tak dawno najbardziej rozpowszechnione było posyłanie paczek pocztą. W tymże celu trzeba było przespacerować się do jednostki pocztowej po czym nadać paczkę w tzw. okienku - często po krótszym czy dłuższym oczekiwaniu w kolejce. Osoby, które decydowały się na przesyłkę kurierem posiadały dwie opcje. Zamówienie gońca telefoniczne, po czym kurier przyjeżdżał, wypisywał list przewozowy i fakturę i pobierał należność. Względnie nadawca mógł osobiście nadać paczkę w siedzibie firmy kurierskiej.
Dzisiaj każdy kto ma do wyekspediowania przesyłkę, zwłaszcza jeżeli jest osobą prywatną, może korzystać z propozycji serwisów pośredniczących a także ułatwiających zamawianie kuriera. Kilka lat temu pojawiły się pierwsze serwisy wirtualne tzw. platformy wysyłek (tu regulamin i polityka prywatności http://nordicdecoration.com/public/assets/PS_regulamin_1.pdf Patron Service). Dziś bardziej popularne określenie to broker kurierski (wypatrz promocje). Ich najogromniejszą zaletą jest cena wysyłek, dużo mniejsza niż bezpośrednio w jednostce kurierskiej, a częstokroć również mniejsza niż na poczcie. Drugą ich podstawową zaletą jest prostota z jaką możemy zadysponować kuriera - przez sieć internetową.
paczka
Bloger: alison_gor
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Każda platforma przesyłek to przede wszystkim - z punktu spojrzenia klienta - strona www, jaka umożliwia prędką wycenę przesyłek oraz wybór oraz zamówienie kuriera on-line. W jaki sposób wygląda to kroczek po kroczku? Odwiedzamy stronkę wyselekcjonowanego serwisu: Podajemy w blankiecie informacje tyczące się przesyłki: waga, wymiary. Określamy w blankiecie opcjonalne usługi ponadplanowe, dla przykładu ubezpieczenie przesyłki. Dostajemy wycenę paczki jak też spis dostępnych usług - w wypadku jeżeli jeden broker (ułatw sobie pracę z naszym crm) posiada w ofercie usług więcej niż jednej jednostki kurierskiej - selekcjonujemy i akceptujemy wycenę. Przekazujemy dane nadawcy, a więc adres z jakiego przesyłka będzie wysyłana. Przekazujemy także dane odbiorcy, czyli adres, na który paczka ma być oddana.


Inne artykuły

Jak winna działać właściwa spółka kurierska i jakie winna mieć do tego pojazdy?

firma kurierska
Bloger: bobbi vie
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach niezwykle słynne są różne zakupy poprzez Internet. Nie ma najmniejszej przeszkody, żeby np. mieszkając nad morzem zakupić sobie świeżego sera owczego prosto z pewnej podtatrzańskiej metropolii.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.