W jaki sposób samodzielnie dokonać wyceny nieruchomości? Na co trzeba zwrócić uwagę?

Dostajemy mieszkanie w spadku po rodzinie w Warszawie, niby czysto hipotetyczna sytuacja, ale jednak sporo ludzi doświadcza takiej właśnie sytuacji. Najpierw jest radość. Cieszymy się z takiego stanu rzeczy, ale często po jakimś czasie myślimy o sprzedaży. Wtedy właśnie zaczynamy się zastanawiać ile właściwie może kosztować to mieszkanie. Jak zrobić wycenę tego lokum? Oczywiście możemy pójść do specjalistą z prośbą o wycenę, natomiast to na pewno nie jest darmowa usługa. Czemu nie spróbować samemu oszacować wartości domu.

budynek mieszkalny
Bloger: Elliott Brown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jest parę dobrych i sprawdzonych reguł, jakie bez wątpienia pomogą nam otrzymać odpowiedź na nasze pytania. Tym bardziej kiedy nie mamy noża na gardle i nie śpieszy nam się ze sprzedażą możemy spokojnie spróbować zrobić to samemu. Trzeba pamiętać o jednej rzeczy. (nasza strona internetowa) Wartość nieruchomości to jedno, natomiast kwota za którą można ją sprzedać to całkiem inna. Musimy zwrócić uwagę na różne rzeczy. Między innymi na to jak przedstawia się sytuacja na rynku. Dowiedzieć się należy jak wygląda podaż na nieruchomości. Trendy mają to do siebie, iż ulegają zmianie.

Inne artykuły

Czy obejrzeliśmy nowe mieszkania?

kuchnia z jadalnią
Bloger: Future PR
Zaczerpnięte z: Future PR
Pomyślmy gdzie chcemy zamieszkać. Powinniśmy powiedzieć, że oferty nieruchomości mogą się mocno pomiędzy sobą wyróżniać, a co za tym idzie, musimy się dokładnie namyślić, co pragniemy osiągnąć i która z nich może się okazać tą odpowiednią dla nas.


Podaż raz rośnie, raz maleje, czasem też przejawia stałą tendencję. Ważne jest żeby obserwować tego typu zmiany. Wtedy możemy na przykład przewidzieć, iż jeżeli dziś ceny domów są bardzo niskie, a nam nie jest spieszno ze sprzedażą to może warto odczekać trochę na odwrócenie się trendów na rynku. Może być tak, iż lepiej na tym wyjdziemy. Wycena mieszkań na sprzedaż to dość duża ilość czasu spędzonego na szukaniu wiadomości w sieci, który jednak zwróci się nam. (Rzeczoznawca majątkowy Wrocław) Trzeba sprawdzić jak przedstawiają się ceny domów sprzedanych w najbliższej okolicy. Powinny to być tego typu obiekty, jakie są bardzo podobne do naszej nieruchomości. W sporym mieście jak Warszawa, nie powinno być z tym dużego problemu.

Z pewnością odnajdziemy całą masę ofert. Należy spojrzeć obiektywnie na tą kwestię, ponieważ często przejawiamy tendencję do faworyzowania własnych rzeczy. Wydaje nam się, że są w pewien sposób lepsze, ładniej wyglądają itd. Tu natomiast trzeba wykazać się obiektywną oceną takiego domu, cierpliwością jak również dokładnością. To tylko niektóre rady jednak warto od nich zacząć próbę wyceny oraz sprawdzić czy pojawi się jakiś odzew. Jeśli nie, warto zastanowić się nad obniżeniem ceny.
2018-04-12 09:16:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.