Dlaczego tak ważne jest niszczenie dokumentów? Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak pomyślimy o dokumentach to najpewniej zobaczymy proces ich stwarzania, ich coraz bardziej pokaźną ilość. Dopiero jak będziemy mieli ich zbyt dużo pojawią się myśli o ich zniszczeniu. Jeszcze niedawno najbardziej łatwym sposobem było się ich pozbycie, ale jak to głupi pomysł prezentują różnorakie historie - gdy ktoś niepowołany znajduje tego typu dokument i wykorzystuje to do swoich niecnych celów. Stąd też od pewnego czasu coraz bardziej popularne jest profesjonalne niszczenie dokumentów. Dzięki temu zabiegowi możemy być pewni, iż różne - bardziej i mniej niezbędne - dokumenty zostaną tak zniszczone, iż nie będzie możliwości ich odtworzyć.

niszczarka
Bloger: rosmary
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ta wiedza w Polsce jest jeszcze dosyć niska, a to bardzo źle rokuje dla niektórych branż, w których w rzeczywistości dokumenty są niezwykle ważne i powinny być poufne. Dobrym przykładem jest szpital. Właściwie dokumenty z tego rodzaju miejsca pełne są różnorakich danych, które jak dostaną się w niepowołane ręce będą używane w różny sposób. Podobnie różne urzędy, banki czy firmy, w takich miejscach niszczenie dokumentów księgowych musi stać się priorytetem, ponieważ w odmiennym przypadku można mieć znaczne kłopoty. My jako firma, gdyż ktoś poznał nasze finanse, najważniejsze informacje oraz podjęte inicjatywy, jakie miały być tajemnicą, ale także kłopotów jest w stanie spodziewać się nasz klient. Jego dane będą pożywką dla różnych oszustów. A kiedy dowie się on, jak to możliwe, że dokumenty pochodzą z naszej firmy, to będziemy mieć bardzo duże kłopoty prawne.

Źródło artykułu - https://www.destroy.pl/


Inne artykuły

Jeśli należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy, to powinniśmy znać własne przywileje oraz walczyć o nie.

odszkodowanie z oc
Bloger: Olgierd Rudak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli w jakiś sposób ucierpieliśmy w wypadku drogowym, to należy nam się zadość uczynienie. Będzie ono wypłacane z ubezpieczenia sprawcy. Niestety jednakże bardzo regularnie spółki ubezpieczeniowe wykorzystują najróżniejsze sztuczki prawne, żeby nasze zadośćuczynienie było jak najmniejsze.


Jeżeli przysługuje nam odszkodowanie z OC sprawcy, to powinniśmy znać własne przywileje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.