A kim Ty zostaniesz w dorosłym życiu? Przedstawiamy wyjątkowo interesującą ścieżkę kariery

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał momenty zwątpienia i nie był pewien, czy obrał odpowiednią ścieżkę kariery. Jeżeli ty również tak miałeś, bez wątpliwości nie powinieneś się tym przejmować - to całkowicie zwyczajne i od czasu do czasu dopada chyba każdego z nas. Co jednak kiedy chodzi o młode osoby, które wybór swojej drogi życiowej mają dopiero przed sobą? Niewątpliwie część osób w wieku kilkunastu lat jeszcze nie wiedziała, kim chce być w przyszłości. To też całkowicie zwyczajne i nie ma się czym martwić.

zawód tłumacza
Bloger: Georgia Panteli
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli taka sytuacja dotyczy właśnie Ciebie, zdecydowanie powinieneś poświęcić więcej czasu na dowiedzenie się, jakie istnieją możliwości - wtedy bez wątpliwości znajdziesz coś właściwego dla siebie. Jednym z fajnych, a jednocześnie często bardzo opłacalnych zawodów jest na przykład tłumacz przysięgły. Żeby nim zostać, trzeba najpierw zrobić studia językowe - jeśli masz smykałkę do języków, na pewno nie będziesz miał z tym problemu. Studia językowe często stawiane są jako przykład studiów łatwych, na których masz wiele możliwości rozwoju - zwykle studenci takich kierunków wyjeżdżają często za granicę, do innych państw, aby na miejscu szlifować język. (http://eparole.pl/tlumaczenia-na-jezyk-niemiecki/ Po ukończeniu studiów musisz jeszcze zdać prestiżowy egzamin na tłumacza przysięgłego, a jeżeli Ci się to uda - zacząć już swoją przygodę z tłumaczeniem. Dużą zaletą zawodu tłumacza jest zdecydowanie fakt, iż zwykle prowadzisz swoją działalność gospodarczą, co znaczy, że sam dla siebie jesteś szefem. To wielka zaleta, bo możesz sprawnie dopasowywać sobie rytm pracy do swoich oczekiwań i wziąć urlop praktycznie w każdym momencie. Takie udogodnienie jest nie do przecenienia! Na dodatek tłumacz przysięgły często dobrze zarabia - eparole.pl/oferta/tlumaczenia-pisemne/przysiegle/.


Inne artykuły

Rynek pracy w informatyce - jak obecnie się przedstawia, jakie będą pensje i okazje na rozwój.

Pisanie na laptopie
Bloger: david pacey
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zawód informatyka jest dzisiaj jednym z bardziej popularnych, szacuje się że na rynku pracy już w tej chwili brakuje wielu tysięcy specjalistów, a ich liczba będzie bez przerwy rosła. Co prawda duża część uczelni posiada jakieś specjalności nawiązujące do nowoczesnych technologii, lecz bez przerwy liczba absolwentów jest zbyt mała.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.