Jako szef przedsiębiorstwa musisz budować godziwe relacje jednocześnie z kontrahentami i pracownikami

Myślisz nad cechami, jakie powinny charakteryzować sprawiedliwego kierownika? Powinien on być przede wszystkim uśmiechnięty, pewny siebie, a jednocześnie asertywny.


Wiadomo, że co poniektóre cechy przypisane są do konkretnych przedsiębiorstw, w związku z tym jednoznacznie trudno odpowiedzieć na to pytanie.


Nie ulega natomiast wątpliwości, iż stosunki z pracobiorcami muszą być jasne i ewidentne. Nikt nie chce pracować na etacie, gdzie absorbuje się wszystkim i niczym. W związku z tym szef winien pogadać z każdym zatrudnionym osobiście , a także wyjaśnić czego będzie od niego oczekiwał. Jeśli chcemy, aby nasi robotnicy byli zmobilizowani oraz chętni do pracy to musimy załatwić im wyjątkowe motywacyjne programy, jakie wprowadzane są w coraz więcej ilości jednostek. Każdy lubi być doceniany za swoją żmudną pracę, w związku z tym podarowanie zespołowi karnetu na siłownię lub biletów do teatru będzie bez wątpienia najlepszym wyborem.


Dobry dyrektor nie może również zapomnieć o swoim kliencie, tym samym marketing relacji nie może mu być obcy. Jeśli podejdziemy do użytkownika z uśmiechem, znając jego imię i nazwisko to możemy natychmiast odczuć to, że delikwent obdarzył nas zaufaniem. Musimy budować dobre relacje z każdym, jeśli chcemy, aby taka osoba nas rekomendowała innym.


Inne artykuły

Poszukujesz metody na bezproblemowy wywóz zalegających śmieci? Nic łatwiejszego! Zajrzyj i przeczytaj!

pomieszczenie z ekranami LED
Bloger: Anthony Crider
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Problem wyrzucania śmieci wydaje się błahy, kiedy egzystujemy bez nerwów i produkujemy ledwie takie dawki śmieci, jakie są w stanie odebrać gminne służby komunalne.


dostawa
Bloger: John Kraus
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Rozumie się samo przez się, że bycie dyrektorem dużego oddziału to nie tylko przyjemności oraz premie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.