Schody drewniane - rodzaje a także montaż

W domach jednorodzinnych ogromnie atrakcyjne a także częstokroć wykorzystywane są schody drewniane. Prócz właściwości funkcjonalnych spełniają również istotną rolę w urządzaniu domowego wnętrza.


Jeśli w naszym domku mają się znaleźć schody, trzeba zadecydować o tym gdzie będą umieszczone i jak dużo miejsca możemy na nie przeznaczyć.


W dzisiejszych projektach coraz rzadziej spotyka się schodową klatkę. Najczęściej projektanci umieszczają schody w holu bądź w pokoju dziennym. Z jakiej przyczyny tak istotny jest ich kształt oraz wykończenie - polecam tego stolarza z Wrocławia. Jako stały fragment wnętrza mogą w sposób kluczowy zaważyć na stylu jak też wyglądzie całego wnętrza. M.in. dlatego drewno, jako materiał ogromnie rozmaity, naturalny oraz efektowny i zarazem trwały jest tak często wybierane jako surowiec do wykonania schodów. Takowe schody bez kłopotu stworzy stolarz wrocław.


PCV
Bloger: Arto Brick
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Drewniane schody wykonuje się z drewna rodzimego liściastych drzew: klonu, dębu, jesionu a także z gatunków egotycznych. Te ostatnie są parędziesiąt procent droższe, rzadko wykorzystywane jest drewno iglaste, najczęściej sosnowe. Drewno przeznaczone na stopnie powinno odpowiadać co najmniej drugiej klasie jakości. Wszystkie innych części nośne schodów przynależy wykonywać wyłącznie z drewna liściastego klasy I. Materiał powinien mieć gęsto rozlokowane słoje. Drewno musi być suche (wilgotność niżej 8-12%), bez wad. Stopnie wykonuje się bądź z drewna litego, bądź warstwowo klejonego.


Inne artykuły

Oczyszczacze powietrza dla alergików

Nature
Bloger: outreachr.com
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Oczyszczanie powietrza z pomocą nowoczesnych oczyszczaczy powietrza jest receptą nie wyłącznie na problemy alergików cierpiących na sezonowy katar sienny. Dzięki wyzyskaniu oczyszczaczy powietrza we własnym domu, wykluczyć można także inne nierzadko napotykane elementy uczulające, nawet takie, jakie towarzyszą nam poprzez cały rok, jak np. zwierzęca sierść, pył albo roztocza.


Albowiem drewno wykorzystywane na schody powinno być ogromnie dobre gatunkowo, nierzadko zastępuje je się prefabrykatami. Są wśród nich płyty z litego drewna klejonego na styk albo niektóre odmiany sklejki -> https://www.pomagier.eu/wać listwowych stolarskich płyt Sprawdź już dziś usługi stolarskie Wrocław.
2022-08-06 07:33:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.