Jakiego rodzaju dobrać obiektyw? Na które kwestie zwrócić uwagę? Co jest niezbędne?

Dzisiaj nie ma trudności by kupić aparat, więc wielu amatorów, którzy planują robić coraz bardziej profesjonalne zdjęcia przenosi się z kompaktów na proste lustrzanki.
Lecz w tej sytuacji warto pomyśleć o najbardziej profesjonalnym obiektywie. Jakiego typu więc najlepiej wybrać?


Najbardziej poważny problem jest wtedy, jak wymagamy, ażeby nasza lustrzanka miała zoom najlepszy jak teleobiektyw i funkcję makro, tak jak w kompakcie. To już tak nie działa, ponieważ do lustrzanek musimy nabyć cały zestaw obiektywów, jakie powinny spełnić nasze wymagania. Wśród nich jednak połapać się nie jest tak prosto, szczególnie, iż każdy producent ma inne mocowania. Czasami jest, iż nie tylko sposób przymocowania obiektywu do korpusu jest różny, ale również mechanizm automatycznego regulowania ostrości.


Android
Bloger: Dodge
Po pierwsze więc powinniśmy sprawdzić, jak wygląda specyfikacja aparatu i jaki jest jej rodzaj mocowania. Zawsze warto wybierać znane modele takie jak Sigma 17-50mm - . Kolejna sprawa, która jest bardzo istotna, to fakt, że takie same obiektywy na różnorodnych aparatach analogowych i cyfrowych zapewniają różne obrazy. Bierze się to z tego, iż produkcja matryc światłoczułych stosowanych w lustrzankach cyfrowych o wielkości klatki filmu trzydzieści pięć milimetrów jest dość kosztowna, tak więc producenci bardzo często robią je mniejsze. Bardzo istotne jest światło, jakie dostaje się przez obiektyw. Decyduje o tym czas naświetlania, jak i przysłona.


Im ta liczba jest bardziej mała, przykładowo f/4, to otwór jest bardziej duży, światła wpada więc więcej. Więc najbardziej uniwersalne obiektywy są tego rodzaju, które mają największy maksymalny otwór przesłony.
Pamiętajmy, że zawsze dobierajmy obiektywy, które gwarantują stabilność, są najlepsze do różnych zadań i sprawdzone. Jeśli można coś polecić to dobrym wyborem jest z pewnością Sigma 10 20mm - .
2021-09-15 11:11:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.