W jaki sposób wybierać pomnik?

Wybierając nagrobek dla krewnej osoby pragniemy mieć pewność, że selekcjonowany nagrobek spełniał będzie swoją funkcję przez długie lata. Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając pomnik? Który wybrać materiał, jaki wzór?


Dobór nagrobka wiąże się z trudną decyzją na dodatek skomplikowaną przez emocje towarzyszące śmierci bliskiego.
opakowanie kartonowe
Bloger: Michael Coté
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Pomimo to, będzie to decyzja znacząca dla uwiecznienia członka rodziny w godny oraz trwały sposób. Choć wybór nierzadko musi podyktowany być dostępnymi finansami, to należałoby znać kilka głównych faktów na temat nagrobków. W naszym kraju dominującą teraz formą nagrobków są osadzone na ziemnej mogile nagrobki pojedyncze oraz nagrobki podwójne zobacz www.tborkowski.plzobacz . Coraz rzadziej realizuje się tzw. grobowce, czyli nagrobki podpiwniczone przeznaczone czasami dla całych familii. Nagrobki mogą stawiane być w nieomalże każdym rozmiarze oraz kształcie. Należy jednakże mieć na względzie, że im większa i w wyższym stopniu skomplikowana wzorniczo mogiła tym wyższy jest koszt jej realizacji.


oferta - fotografijka
Bloger: vcheregati
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


przewoźnik
Bloger: JAGA
Zaczerpnięte z: JAGA


Dostępne na rynku pomniki zrealizowane są z różnych surowców, lastrików, konglomeratów i kamieni naturalnych. Nagrobki granitowe cieszą się największą popularnością w Polsce, ponieważ charakteryzuje się największą trwałością i trwałością jednocześnie zapewniając niepospolite efekty wizualne nagrobek granitowy. Z pewnością odradza się wykonywanie nagrobków z marmuru. W naszym klimacie tego wariantu skała wapniowa pod wpływem deszczu i mrozu ulega erozji, przez co ledwo po 10 latach nieodzowna będzie wymiana pomnika.
Europejskie, w tym krajowe granity cechują się nie tylko ogromną wytrzymałością na warunki pogodowe ale też ogromnym kalejdoskopem barw i naturalnej faktury.
2018-06-22 00:03:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.