Specjalistyczna przeróbka metalu - najlepsze metody

Jeżeli jesteś personą, która z jakiegoś powodu pracuje z materiałami metalowymi, zapewne często musisz je poprzecinać. Komponując wyrafinowaną rzeźbę z blachy z odzysku, nie zawsze jako artysta orientujesz się w najskuteczniejszych metodach. Z drugiej strony zlecenie wykonania tego osobie trzeciej, może okazać się fiaskiem, gdyż może ona nie wykroić nam tego we właściwy sposób. Mamy dwa innowacyjne sposoby: cięcie laserem bądź wycinanie wodą - które z nich jest najlepsze i najbardziej dokładne?

obróbka metalu
Bloger: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Jeśli istota dbania o środowisko jest ci nie obca, lepiej skorzystać z opcji wodnej. Wszystkie tworzywa tam używane, nakrętki nierdzewne (BTH IMPORT STAL Spółka z o.o.) czy pompy, są zdatne wielokrotnego użycia, a sama woda cyrkuluje tak jak w fontannie. Poza tym, tego typu piła potrzebuje bardzo mało prądu. Osobę dbającą o porządek również ucieszy fakt, że wycinanie wodą nie wytwarza żadnych odpadów -nie będziesz musiał sprzątać żadnych trocin czy pyłów. Dodatkowo, nabywając artykuł u producenta, dostaniemy nakrętki nierdzewne w gratisie. Materiał przecięty za pomocą strumienia wody, nie wymaga żadnego wykańczania. Powierzchnie są bardzo gładkie, nic nie trzeba szlifować. Niestety, zarówno koszt samej maszyny jak i jej użytkowanie do najtańszych nie należą, dlatego, że jest to dość nowy produkt w Polsce - BTH IMPORT STAL.

Inne artykuły

Wydruki wielkoformatowe - usługi dla korporacji i osób niepublicznych

Działalność rolnicza
Bloger: Pieter van Marion
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dzisiaj jest całe mnóstwo opcji tworzenia przyciągających zdobień i ozdób do domu. Ponadto, że sporo inspiracji do samodzielnego konstruowania ozdóbek da się odnaleźć w internecie, to coraz więcej profesjonalnych zakładów realizuje zamówienia na drukowane cyfrowo obrazy.


Jeżeli pragniesz pobawić się z niegrubym tworzywem metalowym, cięcie laserem będzie właściwe (http://www.bth.pl/pl.wycinanie_laserowe_ciecie_laserem.html). Frezarka poradzi sobie bez kłopotu z każdym cienkim tworem, zarówno stalowym jak i aluminiowym. Dodatkowo, maszynę używaną możemy nabyć już za parę set złotych, a sam koszt użytkowania jest niewielki. Tutaj niestety kończy się lista zalet cięcia laserem. Podstawowa frezarka nie jest w mocy poradzić sobie z materiałem szerszym niż kilkanaście centymetrów, niezbędny byłby do tego mocniej fachowy sprzęt, który do najtańszych nie należy. Dodatkowo, materiał wycięty należy następnie zeszlifować, gdyż powierzchnie są bardzo poszarpane. Poza tym używając lasera, dobrze posiadać podstawową znajomość bezpieczeństwa i higieny pracy, gdyż w przeciwnym razie możemy wyrządzić krzywdę sobie, lub osobom w naszym otoczeniu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.