Jakie formalności i dokumenty będą do załatwienia w czasie zakupu własnego mieszkania.

W czasie kupna mieszkania niestety nie obejdzie się bez konieczności pozałatwiania wielu formalności. Nawet kupujący za gotówkę przykładowo będą się musieli zjawić w kancelarii notarialnej, a oprócz tego dokładnie sprawdzić stan prawny nieruchomości, w spółdzielni czy wspólnocie mieszkańców.


rzeczoznawca majątkowy kraków
Bloger: i Hub
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


A jeżeli zakup będzie na kredyt, to jeszcze dojdzie do niego wszystko, co się będzie wiązać z przyznaniem takiej pożyczki kredytu, a będzie tego naprawdę sporo. W pierwszej kolejności należy się będzie pochwalić swoimi dochodami, jakie bank skrupulatnie sprawdzi i na ich podstawie wyznaczy dostępny kredyt. Z pewnością będzie też badana wcześniejsza historia kredytowa w celu oceny rzetelności kredytobiorcy (polecany operat szacunkowy Kraków). Dodatkowo trzeba złożyć wniosek o udzielenie kredytu, najlepiej z podpisaną już umową przedwstępną.


Następny etap to zebranie dokumentacji związanej z kupowanym lokalem, tu w pierwszej kolejności niezbędny będzie odpowiedni operat szacunkowy Kraków. Operat jest oficjalnym dokumentem potwierdzającym rzeczywistą wartość nieruchomości będącej przedmiotem transakcji. Może go zrobić jedynie rzeczoznawca majątkowy Kraków, który ma do tego odpowiednie uprawnienia (dobry rzeczoznawca majątkowy Kraków). W niejednym przypadku banki posiadają swoich rzeczoznawców, którzy potrzebny operat mogą wykonać, rzecz jasna można również zatrudnić kogoś swojego.


Inne artykuły

Cała prawda o fachowcach

zakładanie gniazdka
Bloger: BromfordGroup
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zwiększający się kryzys w Polsce wymusił na producentach obniżenie kosztów produkcji, a co za tym idzie ceny końcowych produktów. Uwarunkowania te, dotyczą między innymi budownictwa, polski rząd chcąc powstrzymać zastój gospodarczy robi wszystko aby zmniejszyć ceny materiałów budowlanych. Dlatego wielu z polaków mimo kryzysu i ogólnej zapaści gospodarczej zdecydowało się na kupno mieszkania lub remont domu. Jak się jednak okazuje, remont domu to nie taka łatwa sprawa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.