Parę rad na temat reklamowania swojej działalności w necie.

Prowadzisz małą działalność i stale słyszysz, że musisz być obecny w Internecie, ale czujesz się zagubiony pośród wielu trudnych pojęć?
Słyszysz nazwy segmentacja, planer sw kluczowych, mem, lecz nie masz odwagi zapytać o co chodzi, co to jest mem?
Ten artykuł ma za zadanie przedstawić zasadnicze pojęcia związane z marketingiem internetowym.


A zatem po kolei: co to jest mem?
marketing
Bloger: sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
To po prostu rodzaj informacji, jaka może przybierać rozmaite formy: obrazka, filmiku, hasła, zdania czy tylko wyrazu (co to jest mem). Ważne jest, by był on popularny w Internecie oraz, aby użytkownicy zachcieli go sobie przesyłać i udostępniać.
Memy są wykorzystywane również w reklamie. Pomyśl sobie, że udaje ci się stworzyć przekaz, jaki nieodpłatnie będzie rozpowszechniony w sieci. Brzmi kusząco? Żeby to osiągnąć, obok kreatywności, poczucia humoru trzeba utrafić w gust grupy docelowej. Czy wiesz jak to zrobić? Z pomocą przyjdzie nam segmentacja rynku np. alterWEB. To podział na grupy konsumentów, którzy są w miarę tacy sami pod różnymi względami i wykazują takie same zainteresowanie dotyczące zakupów. Brzmi to może zawile, ale nawet prowadząc niewielki punkt usług po jakimś czasie zorientujesz się, że twoi klienci to głównie na przykład kobiety po 40 roku życia, średnio zamożne, ale dbające o siebie i to jest właśnie grupa docelowa.

Na pewno słyszałeś również o potencji, jaką w reklamie mają wyszukiwarki internetowe. Kluczem do sukcesu są w tym wypadku słowa kluczowe, które pisane są przez potencjalnych klientów do wyszukiwarki, celem wyszukania jakiś wiadomości, produktów lub usług.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.