Parę rad na temat reklamowania swojej działalności w necie.

Prowadzisz małą działalność i stale słyszysz, że musisz być obecny w Internecie, ale czujesz się zagubiony pośród wielu trudnych pojęć?
Słyszysz nazwy segmentacja, planer sw kluczowych, mem, lecz nie masz odwagi zapytać o co chodzi, co to jest mem?
Ten artykuł ma za zadanie przedstawić zasadnicze pojęcia związane z marketingiem internetowym.

A zatem po kolei: co to jest mem?
marketing
Bloger: sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
To po prostu rodzaj informacji, jaka może przybierać rozmaite formy: obrazka, filmiku, hasła, zdania czy tylko wyrazu (co to jest mem). Ważne jest, by był on popularny w Internecie oraz, aby użytkownicy zachcieli go sobie przesyłać i udostępniać. Memy są wykorzystywane również w reklamie. Pomyśl sobie, że udaje ci się stworzyć przekaz, jaki nieodpłatnie będzie rozpowszechniony w sieci. Brzmi kusząco? Żeby to osiągnąć, obok kreatywności, poczucia humoru trzeba utrafić w gust grupy docelowej. Czy wiesz jak to zrobić? Z pomocą przyjdzie nam segmentacja rynku np. alterWEB. To podział na grupy konsumentów, którzy są w miarę tacy sami pod różnymi względami i wykazują takie same zainteresowanie dotyczące zakupów. Brzmi to może zawile, ale nawet prowadząc niewielki punkt usług po jakimś czasie zorientujesz się, że twoi klienci to głównie na przykład kobiety po 40 roku życia, średnio zamożne, ale dbające o siebie i to jest właśnie grupa docelowa.

Na pewno słyszałeś również o potencji, jaką w reklamie mają wyszukiwarki internetowe. Kluczem do sukcesu są w tym wypadku słowa kluczowe, które pisane są przez potencjalnych klientów do wyszukiwarki, celem wyszukania jakiś wiadomości, produktów lub usług.


Inne artykuły

Firma w sieci - jak znacząca jest domena i od czego zacząć?

domeny internetowe
Bloger: Fundación Karisma Colombia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Aktualnie gro osób kieruje swoją działalność z wykorzystaniem internetu. Jest to szalenie popularne, albowiem dla wielu ludzi o wiele wygodniejsze jest wykorzystywanie z różnych świadczeń bądź czynienie zakupów bez wychodzenia z domu.

Te frazy należy umieszczać na swojej witrynie, w tekstach na blogu, by spowodować konieczny ruch w Internecie. Ale tutaj uwaga - nieumiejętne dobieranie słów kluczowych oznacza stratę naszego zaangażowania i brak oczekiwanych wyników. Skąd wobec tego wiedzieć, jakie słowa muszą być użyte?
Z pomocą może nam przyjść planer sw kluczowych - darmowe narzędzie od Google. By dostać do niego dostęp wystarczy otworzyć konto na Gmail. Po wejściu w planer sw kluczowych (zobacz; planer sw kluczowych) pokaże nam się wyszukiwarka, w jaką wpisujemy hasło interesujące nas z uwagi na prowadzoną działalność, a dostaniemy podpowiedzi haseł pasujących. Później możemy zweryfikować jakie są szanse na jego wypozycjonowanie.
Choć z początku może ci się
wydawać, że jest to bardzo skomplikowane. Warto jednakże uwierzyć, iż jest to narzędzie, jakiego używania możesz się nauczyć.
2019-10-18 11:10:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.