Marketing afiliacyjny, zatem czym są programy partnerskie?

Marketing afiliacyjny to osiągająca wziętość technika marketingu Internetowego, w której sprzedawca deleguje realizację akcji marketingowych na licznych niezależnych marketingowców, jacy opłacani są w modelu „za efekt”.


oświetlenie


Inne artykuły

Dostęp do Internetu w Małopolsce.

Łącze internetowe
Wg danych pod koniec roku 2013 roku w Polsce dostęp do sieci ma tylko 70% gospodarstw, pomimo iż w chwili obecnej praktycznie nie ma prawdopodobnie już miasta bez dostępu do sieci. Bez względu na to czy mówimy o dużych aglomeracjach jak Kraków czy małych miejscowościach jak gmina Myślenice, zawsze znajdziemy przynajmniej kilka firm, które chętnie zaoferują nam dostęp do Internetu.


Marketing afiliacyjny nie jest zatem wprost techniką marketingową, ale właściwie schematem zatrudniania niezależnych pracobiorców marketingu, jacy w swojej masie, motywowani prowizyjnym wynagrodzeniem, realizują operacyjne akcje marketingowe ściągające ewentualnych klientów na stronę www reklamodawcy - afiliacyjna sieć. Natomiast z punktu widzenia kontrahenta marketing afiliacyjny to możność spieniężenia wysiłku włożonego w kreowanie stron www oraz świetna opcja dla AdSense jak też reklamowych sieci. Ponieważ marketing afiliacyjny polega na delegowaniu działań marketingowych w formie „angażowania rozproszonego”, nie ma swoich odmian reklamowych. (https://www.systempartnerski.pl/sieci-afiliacyjne) Partnerzy, inspirując się swoją wiedzą oraz wyczuciem (naturalnie w ramach ograniczeń nakładanych regulaminem programu afiliacyjnego) mogą wykorzystywać opcjonalne odmiany internetowej reklamy. Reklamą partnerską może być zatem banner, mailing, bądź cała witryna www. Niezależnie jednakże od ścieżki, po jakiej kontrahent wabi odbiorców dla reklamodawcy, na końcu jej jest zawsze odnośnik do strony reklamodawcy. I to nie taki pospolity link, ale umożliwiający identyfikację partnera - sprawdź sieć afiliacyjną.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.