Oszczędność dla każdego a także na każdą kieszeń.

Jeżeli pragniesz posiadać energooszczędny dom, może być to coraz bardziej możliwe. Wszystko dzięki temu, że technologia się rozwija.


warto posiadać w domu baterie słoneczne, gdyż znacznie obniżą one koszty zużycia energii elektrycznej, jak również przyczynią się do dbania o środowisko.


Instalacje fotowoltaiczne można podzielić na autonomiczne oraz sieciowe instalacje fotowoltaiczne. System sieciowy umożliwia czerpanie dochodów z odsprzedanego prądu dla sieci publicznej. System autonomiczny stworzony jest dla tych, co nie mają możliwości podłączenia się do sieci ogólnodostępnej. Dzięki innowacyjnej technice wzrasta niezawodność pobierania energii elektrycznej tą metodą. Poprawnie wykonane instalacje fotowoltaiczne wystarczają na lata pozwalając, aby opłaty za energię elektryczną nie wzrastały wraz z podwyżkami powiązanymi z publicznymi sieciami.


Plakat
Bloger: Mehr Demokratie
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


moc
Bloger: Tamzen Cannoy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


preparaty
Bloger: PEKA


Jeżeli faktycznie pragniemy pozyskiwać energię tą drogą, nie wystarczy rzecz jasna zakupić wyłącznie baterie słoneczne. Niezbędna będzie poprawna instalacja. Po to, by nasza instalacja (polecamy również pływaki) fotowoltaiczna zadziałała właściwie, niezbędny będzie na początku dobry projekt instalacji fotowoltaicznej. Niezbędne będzie przy tym projekcie uwzględnienie miejsca usytuowania paneli słonecznych. Częstokroć umieszcza się je na dachu. Istotne, aby paneli nie osłaniał komin, słup energetyczny ni też wysokie drzewo. Dobrze jest zatrudnić fachową firmę, która wykona ten projekt (www.zielona-firma.biz/oferta/projektowanie/). Gdy projekt instalacji fotowoltaicznej mamy za sobą, trzeba jedynie wykonać montaż. Montaż przez profesjonalną firmę trwa od trzech do sześciu dni. Następnie już tylko patrzymy, jak rachunki za energię elektryczną spadają.


Inne artykuły

Masz w swoim domu kominek? Sprawdź, gdzie można dostać drewno opałowe i jak zapłacić za nie trochę mniej!

traktory
Bloger: Steven Lilley
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli masz swój dom, z pewnością już jesteś wielkim szczęściarzem. Jeśli dodatkowo masz w nim piękny kominek, przy którym możesz spędzać chłodne wieczory i rozkoszować się magiczną atmosferą, wtedy powinieneś być naprawdę szczęśliwym człowiekiem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.