Wentylacja grawitacyjna – poznaj jej plusy, jeżeli właśnie stawiasz swój dom i szukasz właściwych dla siebie rozwiązań

Budowa własnego domu to duże wyzwanie. Trzeba myśleć o wielu kwestiach, pamiętać o pozwoleniach, kupować materiały oraz wykonywać projekty. Jest z tym sporo pracy, ale pierwsza noc w nowym gniazdku jest jedną z najszczęśliwszych w życiu. Choć byśmy spali na materacu, to będziemy w swoim własnym domu, a to zapewnia nadzwyczajne poczucie radości.
Jednym z kluczowych tematów, z którymi trzeba się zmierzyć jeszcze na etapie budowy, jest montaż wentylacji (dowiedz się więcej). Jednym z jej typów jest wentylacja (warto przeczytać) grawitacyjna i dobrze poznać jej atuty, zanim podejmiemy decyzję o jej montażu.


wentylator
Bloger: Klimatop
Zaczerpnięte z: www.klimatop.pl
Nade wszystko wentylację grawitacyjną można również nazywać wentylacją naturalną, gdyż wykorzystuje naturalne zjawisko powstawania ciągu powietrza poprzez różnicę jego gęstości wewnątrz i na zewnątrz. Nazywa się to efektem kominowym oraz potrzebuje założenia kominów z kanałami wentylacyjnymi, które wyprowadza się ponad dach. Taki sposób wentylacji ma dużo zalet, a jednym z najistotniejszych i bezapelacyjnych przymiotów jest jej bezgłośność. To wentylacja naturalna, dlatego nie wymaga żadnych mechanizmów, a zatem poza brakiem jakichkolwiek hałasów nie posiada konieczności zasilania, co zwalnia nas z pobocznych kosztów. To bez wątpienia przyjemna dla nas wiadomość, którą będziemy mieć na względzie podejmując końcową decyzję. Trzeba co więcej podkreślić, iż montaż niniejszej wentylacji nie pochłonie wiele gotówki. Wystarczy we właściwy sposób opracować projekt, gdyż kanały wentylacyjne muszą być ulokowane w jednym bądź w dwóch kominach.


Inne artykuły

W jaki sposób zachowywać się w przypadku kradzieży samochodu? Do jakiej osoby się udać?

wyobrażenie - skóra
Bloger: Lindz Graham
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, spora liczba ludzi odnosi wrażenie, że na świecie zdarzają się jedynie niemiłe sytuacje i bez przerwy dochodzi do na przykład włamań, złodziejstwa albo zaginięć osób, czy mienia.
Wówczas będzie to naprawdę niedrogie rozwiązanie, jakie zapewni nam dużo korzyści. Dobrze powiedzieć osobie, którą sporządza dla nas projekt, że planujemy wentylację grawitacyjną, a na pewno to weźmie pod uwagę.


kratka wentylacyjna
Bloger: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Domy z nieprawidłową wentylacją mogą być przyczyną wielu schorzeń jej mieszańców, między innymi pieczenia oczu, bóli głowy lub trudności z koncentracją, toteż dobrze jest zatroszczyć się o stosowną wentylację pomieszczeń. Wentylacja grawitacyjna jest jednym z rodzajów wentylacji, nad jakim warto pomyśleć, jeśli chcemy również zapobiec pleśni na ścianach i mieć czyste powietrze codziennie.
2018-06-22 06:50:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.