Jakim sposobem dobrać kierunek studiów?

Wybór uczelni jest to wybór na całe życie. Jednakże aż siedemdziesiąt proc. Polaków kończy nienależny kierunek. Jakim sposobem się więc do tego wziąć?


Najistotniejsze jest, ażeby wykonywać to, co się lubi – to najczęściej powtarzana porada powiązana z wyborem uczelni.


Wrocław nad Odrą
Bloger: Alberto Cabello
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Humanista bez smykałki matematycznych posiada niewielkie szanse na karierę rachunkowego. A bez serca do swojej pracy, będzie tylko przygnębiony. Toteż przed doborem studiów, w pierwszej kolejności, musimy zastanowić się, co uwielbiamy robić, a również jakie mamy dary. Być może filologia angielska wrocław jest dla nas w sam raz? Mogą nam w tym pomóc znajomi, testy predyspozycji zawodowych a także doradca zawodowy. Choć humanistom trudniej jest znaleźć pracę, to są pewne nisze, w których sobie poradzą. Kiedy już wiemy co nieco o własnych możliwościach, czas zacząć monitorować przemiany na rynku pracy. Im szybciej tym lepiej. Co prawda, przeglądając propozycje pracy dziś, nie dowiemy się kogo będą wypatrywać pracodawcy za pięć lat, jednakże wyrobimy sobie sąd na temat ich wymagań. Nie oszukujmy się, gdy ukończymy studia wyczekiwania niechybnie będą większe niż dzisiaj, zatem warto skupić się na uczelniach, jakie pozwolą nam się do nich przyszykować.


Kilka trendów na rynku pracy jest sztywnych. Po pierwsze pracodawcy od kilku lat rozglądają się za absolwentami technicznych kierunków, stąd w rankingach politechniki cieszą się najlepszą opinią wśród chlebodawców. Jednak nie każdy absolwent profilu technicznego ma zagwarantowaną pracę - dziś kłopoty z jej odnalezieniem mają chociażby inżynierowie budownictwa. Ciągle są poszukiwani absolwenci Informatyki, chociaż w mniejszym stopniu administratorzy systemów a bardziej programiści. Również dla humanistów istnieją ciekawe nisze. Nie jedynie kierunek jest ważny, lecz też specjalizacja. Im bardziej niszowa jak też nowatorska tym odpowiedniej.


Inne artykuły

Kominek okazuje się być nie jedynie użyteczny, ale również znakomicie podkreśla ciepło naszego mieszkania

drewno do kominka
Bloger: Blake Patterson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W okresie jesieni i zimy rozgrzanie się przy domowym kominku jest doskonałą formą relaksu.


Kominek to dla nas wspaniały symbol ogniska domowego. Przy kominku, jakże często w centralnej części domu, jego mieszkańcy spędzają najwięcej czasu.


Przykładem mogą być juryści, których jest sporo, ale już tych ze specjalizacją prawo farmaceutyczne jest niewielu. W ostatnim roku pojawiło się bez liku ogłoszeń, w którym poszukuje się inżynierów wyspecjalizowanych w odnawialnych źródłach energii. Cały czas dużą popularnością cieszy się pedagogika wrocław.
2017-08-18 07:01:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.