Już niedługo prawie każdy Polak będzie musiał złożyć zeznanie podatkowe - szczęśliwie w obecnych czasach jest już to dość proste

Jeszcze kilkanaście lat temu złożenie formularza PIT kojarzyło się rodakom z najgorszym koszmarem. Nazbyt długie kolejki do urzędu oraz potrzeba wypisywania formularza długopisem powodowały, że ludzie dostawali białej gorączki tylko na samo słowo PIT.
dokumenty podatkowe
Bloger: Manchester City Library
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obecnie na szczęście jest już dużo przyjemniej. Uproszczono te formularze, które składają wszyscy ci, którzy nie posiadają firmy. Wypełnienie takiego dokumentu zajmuje dziś maksymalnie kilkanaście minut.

Dodatkowo w sieci pojawiło się cała masa programów, które uproszczają sprawę. Trzeba wyszukać portal podatnika i ściągnąć na swój komputer dobrą aplikację. Pomoże nam ona bezproblemowo wypełnić PIT - więcej o rozliczeniu pit. Podkreśli wszelkie wymagane komórki i sama policzy odpowiednie rubryki.

Inne artykuły

Przekazanie 1% podatku na opp jest niezwykle ważne

finanse
Wiadomo, że zawsze możemy pójść do Skarbówki i tam wspólnie z doradcami, którzy za każdym razem pojawiają się w czasie składania deklaracji i pomagają uzupełnić PIT. Chociaż prawda jest taka, że kiedy bierzemy PIT z Urzędu to dostajemy książeczkę, w której jest wszystko opisane. Wystarczy wszystko po kolei wpisać. Nawet, jeśli drukujemy PIT z Internetu to tam też są informacje , które dotyczą tego, jak konkretną deklarację uzupełnić - pit-37.


Wysłanie PIT2016 nigdy wcześniej nie było tak łatwe. Następnym plusem jest to, że wszystkie dokumenty możemy wysłać przez internet i nawet nie będziemy musieli się pojawiać w Urzędzie Skarbowym. Nawet nasz podpis nie jest potrzebny, więc możemy spać bez stresu i w ogóle nie przejmować się tłumami do okienka. Możemy dokument wypełnić i wysłać siedząc sobie na kanapie i popijając gorącą czekoladę. Należy tylko wcześniej dowiedzieć się jaki rodzaj PIT-u powinniśmy złożyć.

Jest to szalenie istotne, gdyż jeżeli wypełnimy błędny dokument, to na pewno fiskus będzie się z nami kontaktował i poprosi o kolejne wypełnianie prawidłowego PIT-u - więcej o PIT.
2017-08-18 07:01:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.