Innowatorskie technologie w grach

Aktualnie gry komputerowe wykorzystują dużo nowych technologii, o jakich kilka lat temu nawet nie śniło się graczom. Zaowocowało to powstaniem wielu ulepszonych kontrolerów do gier, nieliczne z nich zostały nawet zastosowane w konsolach nowej generacji. Wyraźnym przykładem ewolucji kontrolerów do gier jest użycie akcelerometru, który występuje w licznych telefonach komórkowych, jak również w standardowych kontrolerach już w PlayStation 3. Akcelerometr jest urządzeniem, określającym lokalizację kontrolera w twójwymiarze. Zastosowanie tego elementu do kontrolerów pozwoliło urozmaicić gry w element zręcznościowy.


komputer
Bloger: Sergey Galyonkin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Rozwój

Znacznym krokiem naprzód w rozwoju kontrolerów była technologia PlayStation Move, dzięki której gracz za pomocą kamery i odpowiedniego sterownika mógł wejść w rolę bohatera gry i przejąć bezpośrednią kontrolę nad jego ruchami. Firma wprowadziła na rynek specjalne uchwyty na tego typu urządzenia, pozwalające przekształcić 2 takie urządzenia w kierownicę auta czy broń maszynową. Następnym krokiem w ewolucji gier było zastosowanie przez firmę produkującą konsole Xbox One nowej odsłony technologii kinect Ta technologia łączy funkcje kamery z mikrofonem i pozwala na kierowanie konsolą za pomocą nieskomplikowanych gestów i odpowiednich słów. Na dzień dzisiejszy firmy produkujące gry pracują nad zastosowaniem tych wszystkich rozwiązań we własnych produktach. Niektóre gry już częściowo korzystają z nowych opcji sterowania postacią.


gra komputerowa
Bloger: Cauthon
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Gry przyszłości

Eksperci prognozują, że gry nowej generacji będą wykorzystywały więcej zmysłów niż aktualnie, poza tym będą kreowały bardziej realistyczny obraz wirtualnej rzeczywistości. Obraz widziany przez gracza będzie uzależniony od ruchów głowy, poza bodźcami wzrokowymi i słuchowymi będzie można rejestrować bodźce zapachowe czy dotykowe. Aktualnie powstają urządzenia próbne, które już teraz pozwalają odczuwać niektóre z tych doznań, całkiem więc możliwe, że zostaną one wykorzystane przez twórców gier. Przyszłość jest obiecująca, jednak już w tej chwili powstają gry pozwalające na dopracowaną kontrolę nad postacią, należy do nich między innymi Wiedźmin 3 Dziki Gon, gdzie użytkownik będzie mógł dawać postaci krótkie komendy głosowe i rzucać zaklęcia z użyciem określonych gestów.

Przeczytaj, co jest w najnowszej treści. Te materiały też z pewnością będą dla Ciebie zajmujące, ponieważ prezentują podobną tematykę.

2021-09-23 09:15:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.