Jak zrobić dobrą i efektowną witrynę sklepu w sieci?

Planowanie i projektowanie witryn WWW nie jest łatwym zadaniem. w pierwszej kolejności powinno się śledzić najnowsze trendy w projektowaniu, tak by dana witryna była zawsze jak najbardziej funkcjonalna. Jednak najważniejszym kryterium powinno być zawsze zadowolenie odbiorcy.
Laptop
Bloger: Maurizio Pesce
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Tak więc elementy znajdujące się na stronie muszą być jak najbardziej podporządkowane wygodzie użytkownika. Przy planowaniu stron popełnia się dużo rozmaitych błędów, a każdy błąd może zaskutkować zmniejszoną liczbą klientów. Istotnym aspektem, choć dość często bagatelizowanym, jest poziom czytelności stron. Badania udowodniły, że najbardziej czytelne są witryny, na których czarny tekst znajduje się na jasnym tle. Strony z rozwiązaniem odwrotnym można spotkać stosunkowo często, przykładowo zegarki.worldtrade24.pl. Odbiorcom tego typu stron szybciej męczy się wzrok przy czytaniu. Powinno się unikać zbędnych elementów Jeszcze blisko dziesięć lat wcześniej witryny WWW prezentowały się całkiem odmiennie niż na dzień dzisiejszy. Przede wszystkim panowała moda na umieszczanie tam rzeczy mających podwyższyć atrakcyjność witryny, które to elementy jednak w efekcie obniżały czytelność strony. Były to różnego rodzaju animacje i pozostałe ruchome elementy, a także muzyka odtwarzająca się w witrynie w sposób automatyczny. Jakimś rozwiązaniem jest
Praca przy komputerze
Bloger: Michael Coghlan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
wstawienie odtwarzacza na stronę, dzięki czemu użytkownik może puścieć dźwięki wyłącznie wówczas, gdy chce. Takie rozwiązanie wykorzystano na stronie uchwytyekranyprojektory.pl. O wspomnianych sklepach można poczytać w tym miejscu: ceneo.


Inne artykuły

Tworzenie stron internetowych - przewodnik

złom
Bloger: That Hartford Guy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nim przystąpisz do nauki czegokolwiek innego aniżeli HTML jak też CSS powinieneś biegle się nimi posługiwać. Potrafiąc obydwa te języki całkiem dobrze możesz już bez kłopotu tworzyć mało skomplikowane strony internetowe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.