Co jest najlepsze do przewożenia wrażliwych urządzeń?

Niemało kupowanych przez nas rzeczy jest zapakowana w jakąkolwiek folię lub chociażby w tekturowe pudełko. Nie namyślamy się wszakże jaki wpływ na przyrodę będą posiadały takie pudła po pozbyciu się ich ani z czego w ogóle zostały one wytworzone.


Na ogół rzeczy o znaczniejszych wymiarach są opakowane w jakiś karton.


tektura falista
Bloger: GAVIN


napięcie
Bloger: Jim Bowen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Użyta do jego budowy tektura falista może składać się z paru powłok tektury, z których centralny jest umyślnie pofałdowany (http://bochem.com.pl/). Dodaje to temu kartonowi większą gibkość i wytrzymałość na wgniecenia. Tego typu tektura falista służy przecież do przewiezienia wyrobów czasem na bardzo znaczne dystanse. W transportujących je statkach powietrznych, okrętach czy ciężarówkach mogłoby dojść do różnorodnych drgań oraz wgnieceń. Taka tektura (zobacz tektura falista w rolkach) falista musi zostać na to wszystko odpowiednio przygotowana. W przeciwieństwie od opakowań z folii lub z tworzyw sztucznych, tektura falista przynosi dodatkową amortyzację w przypadku wstrząsów lub wgnieceń. To bardzo ważne, jeśli przewożony jest jakiś bardziej kruchy towar, np. elektroniczny.


Wie o tym znakomicie każdy producent (Producent etykiet samoprzylepnych) opakowań tekturowych. Przeto także sporządził specjalistyczny system, wedle jakiego składa się kolejne płaty kartonu w nawet np. siedmiu płatach (bochem.com.pl/tektura.html). Dzięki temu produkty w nich przewożone na pewno dotrą do odbiorcy bez wad. Ponadto wszelki producent opakowań tekturowych ma w swej ofercie pudła w różnorodnych wymiarach.


Inne artykuły

Jak może zorganizować się pracująca pani domu?

sprzęt - odzwierciedlenie
Bloger: Marcin Polak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Idealna pani domu ma własne spraWDzone metody na uporanie się z powszednim bezładem. Każdy wie, iż nie sposób uprzątnąć, całkowita trudność polega na tym, żeby zrobić to prawidłowo a także utrzymać czystość na dłużej.


Dużo ludzi ma problemy z organizacją podczas porządkowania oraz doborem właściwych preparatów, na szczęście możemy temu zaradzić.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.