Czy tzw. programy lojalnościowe mogą być skuteczne?

Programy lojalnościowe na stałe wpisały się w taktykę wielu polskich przedsiębiorstw, jakie dostrzegły zyski wypływające z ich realizacji.


Od wyboru grupy docelowej zależy, w jaki sposób będzie wyglądała akcja, dlatego że programy B2B troszkę różnią się od siebie.


billboardy
Bloger: genebrooks
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Jeśli jesteś na etapie kupna mieszkania to zobacz głównie nowe mieszkania prosto od dewelopera

nowe mieszkania
Bloger: Elliott Brown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteśw trakcie zakupu własnego M to już w tej chwili musisz zorientować się na jakie gniazdko należy się zdecydować. Propozycji odnośnie sprzedaży jest całe mnóstwo, jednak należy wiedzieć, które z nich są godne Twojej uwagi. W chwili obecnej na różnych stronach pojawia się każdego dnia wiele nowych ofert odnośnie sprzedaży, bądź wynajmu mieszkań. Dlatego też pierwszą decyzją winno być to czy pragniesz wynająć czy zakupić mieszkanie dla własnej rodziny.


Szczęściem na rynku funkcjonują fachowe firmy, które specjalizują się w przygotowaniu jak też kierowaniu lojalnościowymi programami. Ich wiedza oraz biegłość pozwalają stworzyć interesujący projekt, który przyciągnie uczestników jak też utrzyma ich aktywność na długo. Lojalnościowe programy mogą służyć rozmaitym zamiarom. W większości wypadków wykorzystywane są między innymi do budowania pozycji rynkowej, uzyskiwania nowych oraz retencji obecnych klientów bądź też utrzymania z nimi stałej komunikacji. Całość zależy od tego, na którym etapie rozwoju jest organizacja jak też poszczególne towary, z jakimi ograniczeniami rynkowymi firma się spotyka czy od poziomu konkurencyjności w danej branży. Jednak by plan wsparcia sprzedaży spełniał swoje zadanie, powinien być atrakcyjny, angażujący, jednak przede wszystkim dawać rzeczywistą korzyść.


Bazą przygotowań jest napomknięte zdefiniowanie celu działania – najlepiej spójnego z taktyką firmy, ale też odpowiedni dobór docelowej grupy, do jakiej projekt zostanie skierowany. Od tego właśnie zależy metoda jego komunikacji, dobór mechanizmu oraz dobór nagród. Jednak czy możemy przygotować jeden program skierowany do tak bardzo zróżnicowanych adresatów? Całość zależy od segmentu, w jakim funkcjonujemy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.