Czy wszystkim recenzjom zamieszczanym w sieci powinniśmy wierzyć?

Dzisiaj różne decyzje w bardzo wielkim stopniu zależą od treści, które docierają do nas dzięki internetowi. Niejednokrotnie zdarza się, iż zanim wybierzemy się do teatru albo nawet na zakupy, czytamy wcześniej niezwykle szczegółowo różnorodne komentarze czy recenzje w internecie związane z danymi produktami czy usługami. Czy jednak zawsze są one rzetelne? I czy dobrze jest się nimi sugerować?
Program internetowy
Bloger: Syed Ikhwan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie umieszczane w sieci komentarze czy recenzje nie pochodzą w praktyce od kompetentnych osób lub czesci do gitary też ludzi, którzy wcześniej mieli szansę wypróbować produkt bądź usługę, lecz są pisane przez ważne agencje reklamowe. Ich celem jest niepostrzeżenie reklamować produkty dla swoich odbiorców. Mnóstwo ludzi sądzi wręcz, iż internet oprócz kilku wyjątków, raczej nie jest rzetelnym źródłem informacji. Wśród wielości wiadomości niezwykle często trudno nam samym sprawdzić, czy dana recenzja naprawdę pochodzi z wiarygodnego źródła, czy też może jest tylko opracowana przez fachowców do tzw. ePR-u, których rolą jest odpowiednie przekonanie nas do określonych produktów. Jak się okazuje, bardzo często pozytywne komentarze, opinie i recenzje są przygotowane przez ludzi, którzy uzyskują za to niemałe pieniądze od agencji marketingowych. Takie komentarze zapewne są pochlebne, aczkolwiek zazwyczaj całkowicie nieprawdziwe, jednak nie zawsze tak jest i nie należy wyciągać pohopnych wniosków - opinie Forza Motorsport 3.

Strona internetowa
Bloger: Chris Dlugosz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Internet jest idealnym miejscem do reklamowania się przez wszelkiego typu marki. Daje niezwykle dużo nowych okazji do efektywnego i podprogowego wpływania na opinie osób, które kiedyś mogą stać się potencjalnymi klientami, na przykład StarCraft II: Skrzydła Wolności – recenzja. A przecież to jest głównym celem wszystkich firm! Dodatkowo badania uświadamiają, że zdecydowanie bardziej wierzymy w różnego rodzaju opinie na forach niż np. w banery reklamowe. Nie ma zatem nic szczególnego w tym, iż marketerzy niezwykle ochoczo sięgają po tego rodzaju możliwości.


Inne artykuły

Masz firmę, sporą liczbę pracowników i mnóstwo dokumentów – dowiedz się, co możesz zmienić, aby uprościć pracę

infrastuktura IT
Bloger: Bob Mical
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W naszym państwie mamy sporą liczbę średnich i dużych firm, które nieprzerwanie się rozwijają, biorą kolejnych pracowników. W tego typu firmach każde osiem godzin to praca sporej liczby osób, które muszą między sobą komunikować się, by praca przebiegała sprawnie i bezproblemowo.

Jest to jedna z najlepszych form reklamy w internecie, a dodatkowo niezwykle opłacalna.

Jeśli żywo pasjonuje Cię prezentowana w tym tekście kwestia, to poza tym zobacz ofertę na stronie. Z pewnością odnajdziesz w niej coś interesującego dla siebie.

Marketing mający miejsce w sieci okazuje się zatem czymś normalnych. Niestety wymaga to od nas znacznie większej świadomości, że nie we wszystko co pojawia się w sieci powinniśmy wierzyć. Jak w każdej innej sytuacji, tak i w tym przypadku należy zachować zdrowy rozsądek.
2020-11-15 14:01:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.