Z jakiego powodu odpowiednie dbanie o klientów jest tak istotne, jaką rolę będą w tym pełnić programy lojalnościowe.

Firmy nie powinny jedynie ograniczać się do zdobywania kolejnych klientów, ale też dbać o obecnych. Z tym bardzo różnie bywa, w wielu przypadkach najważniejszym celem będzie to, żeby konsument zrobił zakupy, a później zupełnie się o nim zapomina.
Jednak praktyki tego typu mogą się skończyć tym, że się takich klientów po prostu zaczyna tracić. Niejednokrotnie też jest tak, że konkurencja na rynkach jest bardzo duża, i nawet przy odpowiedniej trosce o konsumentów trudno jest zagwarantować ich lojalność.

Jeżeli chcesz uzyskać uzupełniające informacje na opisywany wątek, to przejrzyj witrynę (https://scootive.pl/hulajnoga-czesci/143-kola), która takiego typu dane posiada. Zapewne okażą się interesujące.

Dlatego też sporo firm zaczyna sięgać po różne niestandardowe sposoby, mające jakimś sposobem związać klientów i spowodować, że powrócą na zakupy. Dużą popularnością w tym temacie cieszą się między innymi programy lojalnościowe, jakie jak się okazuje są bardzo skutecznym sposobem budowania trwałych relacji pomiędzy sprzedawcą a klientem.


reklama - powiększenie
Bloger: Bruno Pitrus
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Laptop
Bloger: Eric Johnson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Programy lojalnościowe oparte są na tym, że za dokonywane zakupy klient otrzymuje różne punkty czy jakieś inne profity, które może później na różne sposoby wykorzystać. Może to być na przykład atrakcyjny rabat na wybrane produkty lub możliwość wymiany na nagrodę z katalogu - możliwości w tym względzie jest faktycznie dużo. Obecnie obsługa programów lojalnościowych coraz częściej odbywa się za pomocą zaawansowanych programów komputerowych, jakie oprócz dużo większych możliwości mają jedną bardzo dużą zaletę dla sprzedawcy.
Mianowicie pozwalają na gromadzenie i analizowanie szczegółowych informacji na temat preferencji zakupowych klientów i dostosowanie oferty do ich preferencji i oczekiwań.
2022-08-06 07:41:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.