Najważniejsze elementy witryny sklepu internetowego

Współcześnie sklepy internetowe są normalnym elementem codzienności. Coraz więcej ludzi bowiem aktualnie kupuje w tego typu sklepach, co wpisuje się w ogólną tendencję do załatwiania jak największej liczby spraw właśnie za pośrednictwem sieci. W wyniku tej tendencji konkurencja w gronie sklepów działających w sieci także jest na dzień dzisiejszy W znaczny sposób nasilona. Stale tworzona jest duża liczba zarówno sklepów z artykułami z konkretnej branży, jak i tych bardziej wyspecjalizowanych.
sklep
Bloger: Emily Conwell
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bardzo ważną częścią tych sklepów jest witryna, na jakiej proponują własną ofertę. Jest to bowiem element z jakim odbiorca bezpośrednio się styka i w oparciu o który określa poziom sklepu. Na każdej stronie ogromnie ważnym czynnikiem jest jej przejrzystość. Warunek ten został spełniony przykładowo na stronie sklepu na której nie ma zbędnego nagromadzenia elementów, przez które klient mógłby się poczuć zagubiony - .


Inne artykuły

Zakupy w sklepach internetowych- idealne rozwiązanie zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet

zakupy online
Bloger: Jorge Franganillo
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz chętniej wykonujemy różnego rodzaju zakupy w sklepach on-line. Z pewnością najczęściej kupowana jest odzież jak również obuwie. Odzieżowe zakupy w sieci to głównie domena kobiet, jednak panowie także coraz chętniej robią zakupy odzieżowe w internecie.


Barwa tła i czytelność

Do tej pory zrealizowano bardzo dużo badań nad przejrzystością stron internetowych. Główny wniosek z tych badań mówił o tym, że najlepiej czyta się tekst czarny zlokalizowany na białym tle. Oczywiście jasny tekst na czarnym tle również jest do przeczytania, jednak u odbiorcy wywołuje to szybsze zmęczenie narządu wzroku. Z tego powodu duże sklepy najczęściej stosują to lepsze rozwiązanie.

Chcesz zgłębić więcej interesujących danych na ten wątek? To poczytaj więcej (https://www.skomat-fotowoltaika.pl/montaz-paneli-fotowoltaicznych/), które akurat wspomniane informacje posiadają.

Przykładem może być internetowa apteka której tło przechodzi od białego do jasnej szarości. Oczywiście branża niektórych sklepów sugeruje zastosowanie wielokolorowych elementów na stronie. Przykładem
sklep
Bloger: jason wilson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
właściwego rozwiązania jest sklep internetowy Smyk, który treści na stronie umieszcza na akcenty - czytaj więcej o


Szukanie informacji

Bardzo istotny jest także poziom nawigacji na danej witrynie. Chodzi o to, by użytkownik mógł korzystać z niej z dużą swobodą i nie błądził. Pozwalają na to różnego rodzaju wyszukiwarki zlokalizowane w obrębie stron. Przykładowo strona udostępnia wiele okien wyszukiwania po to, by klienci mogli znaleźć ogumienie dokładnie odpowiadające ich wymaganiom. Przeszukiwać można natomiast w oparciu o różne kryteria, takie jak chociażby marka posiadanego samochodu.
2020-07-26 07:39:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.