Metody wytwarzania energii elektrycznej oparte na surowcach odnawialnych to nasza przyszłość

Nikt dzisiaj już nie nie jest w stanie sobie wyobrazić życia bez prądu elektrycznego. Jego obecność w naszych domach jest dziś czymś tak naturalnym, że prawie tego nie zauważamy i nie zastanawiamy się, skąd się bierze i jak powstaje.Tymczasem produkowanie energii elektrycznej to temat, który coraz częściej pojawia się w Mediach|temat niezwykle ważny, któremu poświęca się naprawdę dużo miejsca w debacie publicznej.


Przyczyną tej sytuacji są coraz większe problemy z dotychczasowymi sposobami produkcji prądu.


Najbardziej trafnym podziałem metod uzyskiwania energii elektrycznej jest ten dzielący je na metody oparte na surowcach odnawialnych i nieodnawialnych. Do pierwszej grupy surowców należą przede wszystkim: woda, wiatr i słońce. W drugiej natomiast znajdziemy: ropa naftowa ITd. Cechą charakterystyczną surowców nieodnawialnych jest to, że ich zużycie następuje znacznie szybciej niż uzupełnianie zasobów, a zatem za chwilę może okazać się, że nasze elektrownie węglowe są bezużyteczne, ponieważ nie mamy w nich co spalać. Ponadto zakłady wykorzystujące nieodnawialne źródła energii są bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego.


Inne artykuły

Niejeden laptop powinien mieć właściwe oprogramowanie i system antywirusowy

Twitter
Bloger: Descrier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w spółkach każdy laptop musi mieć jedynie oryginalne oraz legalnie zakupione programy. Nie istnieje inny sposób.


Dawniej masa osób miało nieoryginalne systemy.


Jasna paleta barw optycznie powiększy wnętrze.<br><br>Jeżeli jest w tym artykule coś ciekawego dla Ciebie, to bez zwłoki sprawdź obowiązkowo również  te informacje (<a href="https://www.all-secure.pl/telewizja-przemyslowa-gdansk.html">http://all-secure.pl/telewizja-przemyslowa-gdansk.html</a>) - w nim także przeczytasz dużo wartych uwagi wiadomości.<br><br>Kolekcja Mebli KLOSE


Nic więc dziwnego, że na celowniku wielu państw znalazły się alternatywne źródła energii. Samorządy dotują zakup paneli słonecznych, budowę elektrowni fotowoltaicznych czy wiatrowych. Północ naszego kraju usiana jest wiatrakami, które dostarczają prąd do domów tamtejszych mieszkańców.


W polskich miastach i na wsiach coraz częściej można spotkać charakterystyczne kolektory, a prądem pozyskiwanym z baterii słonecznych zasilane są Urządzenia miejskie, takie jak parkometry. O tym, jak świetnym rozwiązaniem jest fotowoltaika Warszawa czy inne duże miasta mogłyby pisać peany pochwalne.
2022-11-29 08:26:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.