Jakim sposobem bezpiecznie składować dane w chmurze?

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o trzymaniu danych w chmurze a także o przeróżnych niebezpieczeństwach z tym powiązanych. Należałoby więc ustrzec się przypuszczalnych zagrożeń i dowiedzieć się jakim sposobem bez uszczerbku i bez żadnego ryzyka gromadzić dane w chmurze.

wirtualny serwer
Bloger: Atomic Taco
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nim jednak przejdziemy do wyłuszczenia tej kwestii powinno się przedtem przybliżyć sobie trochę pojęcie przechowywania danych w chmurze.

Dziś niemało osób coraz częściej rejestruje informacje nie na dyskach w swoim komputerze, lecz na serwisach zewnętrznych, inaczej w chmurach. Tak więc dane (zobacz sprawdź przykłady) w chmurze to nic innego jak dane magazynowane i użytkowane w Internecie, do jakich dostęp można zdobyć właśnie przez Sieć. Jest to rozwiązanie niezmiernie wygodne, gdyż do chmury możemy mieć dojście z każdego komputera, tabletu albo innego urządzenia, jakie łączy się z Internetem. (dane w chmurze).

Zdołamy wyróżnić dwa rodzaje chmur - prywatne i publiczne. Chmury prywatne są oddane dla jakiejś konkretnej grupy osób, na przykład dla pracowników firm bądź przedsiębiorstw. Chmury publiczne to z kolei infrastruktura, jaką dana firma zdoła oferować wielu uczestnikom jednocześnie.

W chmurze możemy aktualnie utrwalać faktycznie multum danych, takich jak na przykład maile, pliki tekstowe, ważne dokumenty czy zdjęcia. Jednak niebezpieczeństwem może być to, że tak naprawdę nie wiemy kto ma wejście do naszych własnych plików i nie mamy stuprocentowej gwarancji poufności danych. Umieszczając różne osobiste rzeczy w chmurze częściowo tracimy do nich dojście, częściowo także są one upubliczniane różnym osobom.


Inne artykuły

Jak musi być oznaczona etykieta produktu ekologicznego?

kolarstwo górskie
Bloger: Kimon Berlin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obecnie duża część społeczeństwa chce troszczyć się o utrzymywanie jak najzdrowszego trybu życia. Przejawia się to w różny sposób a jednym z nich jest spożywanie zdrowego żywienia.

Linux Server Menagement
Bloger: Linux Screenshots
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dlatego wskazane jest pamiętać o tym, aby nie wszystkie znaczące dla nas pliki czy też zdjęcia umieszczać w chmurze. W wypadku niektórych rzeczy z pewnością lepiej będzie pozostawić je na dysku naszego komputera. Poza tym decydując się na dane w chmurze pożądane byłoby rzetelnie przeczytać regulamin, jaki definiuje korzystanie z tej usługi oraz zwrócić uwagę w szczególności na dane dotyczące zachowania poufności.
2020-05-09 07:48:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.