Posiadasz firmę przewozową? Zatroszcz się o raport intrastat

Odkąd Polska została przyjęta do grupy państw Unii Europejskiej, bardzo dużo zmieniło się na jej terytorium. Dzięki temu mnóstwo przedsiębiorców mogło rozpocząć współprace z zagranicznymi firmami, gdyż przewóz dóbr na terenie Unii jest bardzo ułatwiony.


sprawozdanie intrastat


Jeżeli chcesz zacząć działalność tego rodzaju, powinieneś nie zapominać o formalnościach z tym związanych.


Aby możliwym było monitorowanie liczby oraz wartości towarów transportowanych z kraju do kraju, wprowadzono sprawozdanie intrastat. Zawsze, kiedy wysyłamy zagranice własne dobra, musimy taki dokument dokładnie wypisać.

Zaciekawiły Cię poniższe wiadomości? Bardzo nas to raduje i od razu zachęcamy Cię do serwisu autora (https://www.esoil.pl/k,6,molydal) po kolejną dawkę szczegółów.

W Polsce jest to szczególnie istotne, gdyż to u nas przyjmowane są towary zza wschodniej, nie zawartej poczet UE, granicy. Trzeba troszczyć się o to, aby dokumentacja była kompletna, nie zawierała błędów a także niedomówień. Gdyż w razie inspekcji, możliwe jest także nałożenie na nas grzywny przez organ celny.


Inne artykuły

Za co płacimy spółce oferującej pomoc przy przeprowadzkach?

przeprowadzki wrocław
Przy robieniu różnych czynności często potrzebna jest nam jakakolwiek pomoc. Czy to chodzi o typowy przepis gastronomiczny czy to o pomoc przy kupnie samochodu. Prosimy wtenczas o pomocną dłoń jakiegokolwiek znajomego albo kogokolwiek z familii, jednak co zrobimy, jeżeli wymagamy kogoś do pomocy w transporcie czegoś dużego?


Kiedy posiadamy ogromną firmę, w której angażujemy dziesiątki kierowców, którzy co dnia przemierzają Europę wzdłuż oraz w szerz, sprawozdanie intrastat będzie stanowić problem. Osobiście raczej nie mamy czasu na zajmowanie się dokumentacją tego typu, dlatego musimy skorzystać z pomocy specjalisty.

Czekasz na nowy post? Chcę poinformować Cię, że moja strona internetowa jest już dostępna. W takim razie zachęcam do zaglądnięcia.

W Polsce działa wiele firm, którym możemy za opłatą zlecić to zadanie. Posiadają one bardzo duże doświadczenie w owej branży, dlatego będą w stanie wypełnić nawet najbardziej złożone sprawozdanie. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy tego typu, poszukaj odpowiedniej placówki w wyszukiwarce.


Jeśli chcesz, żeby twoja firma przewozowa działała legalnie, w przypadku transportu dóbr zagranicę musisz każdorazowo wypisać sprawozdanie intrastat. Bowiem urzędy celne często inicjują wybiórcze kontrolę, raczej nie pragniemy zapłacić grzywny za źle prowadzoną dokumentację.
2022-04-27 11:28:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.