Posiadasz firmę przewozową? Zatroszcz się o raport intrastat

Odkąd Polska została przyjęta do grupy państw Unii Europejskiej, bardzo dużo zmieniło się na jej terytorium. Dzięki temu mnóstwo przedsiębiorców mogło rozpocząć współprace z zagranicznymi firmami, gdyż przewóz dóbr na terenie Unii jest bardzo ułatwiony.
sprawozdanie intrastat


Jeżeli chcesz zacząć działalność tego rodzaju, powinieneś nie zapominać o formalnościach z tym związanych.


Aby możliwym było monitorowanie liczby oraz wartości towarów transportowanych z kraju do kraju, wprowadzono sprawozdanie intrastat. Zawsze, kiedy wysyłamy zagranice własne dobra, musimy taki dokument dokładnie wypisać.

Nie chcesz, żeby ciekawe posty Cię ominęły? Więc zapewne spodoba Ci się dobra witryna (https://www.pankawa.pl/), na której można przeczytać świeże newsy.

W Polsce jest to szczególnie istotne, gdyż to u nas przyjmowane są towary zza wschodniej, nie zawartej poczet UE, granicy. Trzeba troszczyć się o to, aby dokumentacja była kompletna, nie zawierała błędów a także niedomówień. Gdyż w razie inspekcji, możliwe jest także nałożenie na nas grzywny przez organ celny.


Kiedy posiadamy ogromną firmę, w której angażujemy dziesiątki kierowców, którzy co dnia przemierzają Europę wzdłuż oraz w szerz, sprawozdanie intrastat będzie stanowić problem. Osobiście raczej nie mamy czasu na zajmowanie się dokumentacją tego typu, dlatego musimy skorzystać z pomocy specjalisty. W Polsce działa wiele firm, którym możemy za opłatą zlecić to zadanie. Posiadają one bardzo duże doświadczenie w owej branży, dlatego będą w stanie wypełnić nawet najbardziej złożone sprawozdanie. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy tego typu, poszukaj odpowiedniej placówki w wyszukiwarce.
Jeśli chcesz, żeby twoja firma przewozowa działała legalnie, w przypadku transportu dóbr zagranicę musisz każdorazowo wypisać sprawozdanie intrastat.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się większą ilość wiadomości na ten wątek, to użyj informacji, na której odnajdziesz podobne treści - po prostu kliknij tu.

Bowiem urzędy celne często inicjują wybiórcze kontrolę, raczej nie pragniemy zapłacić grzywny za źle prowadzoną dokumentację.
2020-02-14 07:36:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.