Posiadasz firmę przewozową? Zatroszcz się o raport intrastat

Odkąd Polska została przyjęta do grupy państw Unii Europejskiej, bardzo dużo zmieniło się na jej terytorium. Dzięki temu mnóstwo przedsiębiorców mogło rozpocząć współprace z zagranicznymi firmami, gdyż przewóz dóbr na terenie Unii jest bardzo ułatwiony.


sprawozdanie intrastat


Jeżeli chcesz zacząć działalność tego rodzaju, powinieneś nie zapominać o formalnościach z tym związanych.


Inne artykuły

Za co płacimy spółce oferującej pomoc przy przeprowadzkach?

przeprowadzki wrocław
Przy wykonywaniu różnych czynności wielokrotnie niezbędna jest nam jakakolwiek poradę. Czy to chodzi o zwykły przepis kulinarny czy to o pomoc przy kupnie auta. Prosimy wtedy o pomocną dłoń jakiegokolwiek znajomego albo kogokolwiek z familii, jednak co zrobimy, jeżeli potrzebujemy kogokolwiek do pomocy w transporcie czegoś dużego?


Aby możliwym było monitorowanie liczby oraz wartości towarów transportowanych z kraju do kraju, wprowadzono sprawozdanie intrastat. Zawsze, kiedy wysyłamy zagranice własne dobra, musimy taki dokument dokładnie wypisać. W Polsce jest to szczególnie istotne, gdyż to u nas przyjmowane są towary zza wschodniej, nie zawartej poczet UE, granicy. Trzeba troszczyć się o to, aby dokumentacja była kompletna, nie zawierała błędów a także niedomówień. Gdyż w razie inspekcji, możliwe jest także nałożenie na nas grzywny przez organ celny.


Kiedy posiadamy ogromną firmę, w której angażujemy dziesiątki kierowców, którzy co dnia przemierzają Europę wzdłuż oraz w szerz, sprawozdanie intrastat będzie stanowić problem. Osobiście raczej nie mamy czasu na zajmowanie się dokumentacją tego typu, dlatego musimy skorzystać z pomocy specjalisty. W Polsce działa wiele firm, którym możemy za opłatą zlecić to zadanie. Posiadają one bardzo duże doświadczenie w owej branży, dlatego będą w stanie wypełnić nawet najbardziej złożone sprawozdanie. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy tego typu, poszukaj odpowiedniej placówki w wyszukiwarce.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.