Pomysł na działalność - firma transportowa

Choć na rynku nie brakuje firm oferujących usługi transportowe, w tej branży wciąż możesz sporo zarobić. Najistotniejsze to wstrzelić się w niszę a także wyrobić kontakty. Jeśli to uczynisz, bez trudu zarobisz co miesiąc pięć tys.
zł.


Inne artykuły

Kilka słów na temat hali pod wynajem

zmiana pieluchy
Bloger: Petras Gagilas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Coraz większa ilość firm zajmuje się tak zwanym wynajmowaniem powierzchni magazynowych, które następnie wykorzystują inne przedsiębiorstwa do produkcji masowych, bądź przechowywania różnorodnych towarów, przekształcając równocześnie je na magazyny.


To dobry pomysł na prywatny biznes przede wszystkim dla osób, które mają już praktykę w specjalizacji transportowej. Aczkolwiek nie jest ono niezbędne, z całą pewnością ułatwi ci początek. Na początku przedsiębiorstwo możesz poprowadzić osobiście. Przygotuj się jednakże na to, iż czeka cię załatwianie wielu formalności. Musisz również rozporządzać większą ilością gotówki, jaka będzie ci niezbędna na stosowne zabezpieczenia jak też opłaty. Pomimo że firm transportowych jest na rynku stosunkowo wiele, usługi transportowe to wciąż intratny biznes, w owej branży ciągle możesz wiele uczynić. Najistotniejsze to wstrzelić się w niszę i wypracować kontakty (polecamy notabene). Posiadając grupę stałych nabywców, możesz wypracować nawet pięć tys. zł miesięcznie. Duży wpływ na koszta prowadzenia przedsiębiorstwa transportowego mają ceny paliw. Ostatnimi czasy są one całkiem wysokie a nie zapowiada się na to, by miały spadać. Musimy o tym pamiętać, opracowując biznesplan.


firma
Bloger: Emiliano García-Page Sánchez
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
firma
Bloger: Presidencia de la República Mexicana
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli w firmie będziesz posiadać tylko auta o masie nie przewyższającej 3,5 tony, to starczy prawo jazdy kategorii B oraz rejestracja działalności. Jednakże gros firm transportowych użytkuje cięższe wozy, ponad 3,5 tony. W takim przypadku każdy kierowca musi posiadać prawo (zobacz winski.pl/) jazdy kategorii C czy C+E, względnie D na autobusy. Co więcej czeka cię żmudne załatwienie należytych zezwoleń a także uprawnień. Po zarejestrowaniu działalności musisz dostarczyć wniosek o licencję na praktykowanie krajowego transportu drogowego ludzi czy rzeczy jeżeli będzie to transport mebli. Uczynisz to w wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego. Do wniosku musimy dołączyć zaświadczenie o niekaralności i certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie przedmioty lub osób, polski albo międzypaństwowy.
Obowiązek certyfikacji tyczy się nie tylko kierowców, lecz też spedytorów, a zatem kierownictwa firmy. Przynajmniej jedna z osób kierujących przedsiębiorstwem transportowym musi mieć powyższy dokument. Jeśli idzie o transport przeprowadzki, obowiązują tu podobne reguły.
2019-01-29 17:23:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.