Co to jest regeneracja tylnej belki skrętnej?

Tylna belka , zwana także belką skrętną czy też nośną jest standardowym fragmentem zawieszenia wozu w wozach francuskich: CITroen czy też Renault.


Charakterystyczną jej cechą jest prosta jak też kompaktowa budowa oparta na sztywnej poprzeczce, która łączy dwa koła.
Billboard
Bloger: Irena Safarova
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


konferencja
Bloger: ITU Pictures
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Belka skrętna składa się z wielu podzespołów. Złożone łącznie stanowią całość belki. Najistotniejszą jej częścią jest link tu... nośna, zwana poprzecznicą. Do niej są dołączone inne fragmenty. Do poprzecznicy wprasowane są tzw. czopy belki wespół z trawersami. Trawersy to wąsy mocujące do jakich instaluje się mocujące poduszki. Spełniają rolę dodatkowej amortyzacji, chronią nadwozie auta przed obijaniem się belki o karoserię. Kolejnymi elementami belki są łożyska igiełkowe. Do nich przymocowuje się wahacze wraz z czopami kół. Na nich umiejscowione są piasty kół. Wahacze połączone są za pomocą drążków skrętnych. W zależności od modelu a także marki samochodu są to dwa czy też cztery pręty stworzone z wysokiej jakości stali.następujący link (kliknij po szczegóły)Pełnią one funkcję sprężyn w czterokołowcach, które są wyposażone w belkę skrętną.


Wszelkie elementy zawieszenia poprzeczki podlegają wielkim obciążeniom w czasie jazdy. Są one też narażone na niekorzystne warunki zewnętrzne naszych dróg: sól, zanieczyszczenia jak też pył. Tego typu czynniki mają wpływ na zniszczenie lub uszkodzenie układu zawieszenia. Uszkodzenia objawiają się chrobotaniem, trzeszczeniem albo pukaniem w tylnej części pojazdu. Jeżeli kierowca spostrzeże nadmierne nachylenie kół w kierunku środka auta, momentalnie musi udać się do warsztatu samochodowego celem wyeliminowania usterki związanej z tylnym zawieszeniem układu.
Naprawa bądź regeneracja tylnej belki polega na wymianie uszkodzonych elementów oraz przywróceniu belki do stanu takiego samego, jak była nowiuteńka. Regenerację takową cechuje stosunkowo niewysoka cena tylna belka po regeneracji posłuży nam następnych kilka lat.
2022-06-09 14:45:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.