Globalny przewóz towarów - wyzwanie czy standardowa działalność? Jak uprościć sobie spedycję?

Wyobraźmy sobie taką opcję: producent wyprodukował dla naszej firmy zamówienie, jednak nasze stosunki z nim zezwalają tylko na zlecenie transportowe na opcjach dostawy Free on board, więc odpowiedzialność za wszystek transportu od załadunku na statek trafia do nas. Jak obniżyć płatności i jak najszybciej dostarczyć asortyment do kraju?
Mamy tu kilka dróg działania. Jeśli producent nadaje przesyłkę na własną rękę, czyli osobiście wybiera spedytora, który dostarczy towar, to możemy spodziewać się, że nasz transport kontenerowy dotrze do Hamburga - . Nie inaczej zdarza się, że agent określi dostawę centralnie do polskiego portu, ale o wiele łatwiej jest im poprowadzić transport przez Niemcy. W takiej sytuacji po paru tygodniach otrzymamy dokumenty eksportowe wraz z oryginałami faktur, potwierdzeń i list przewozowych. I co w takiej sytuacji? Bardzo dobrym pomysłem są odprawy celne w Hamburgu. Dzięki nim dodamy sobie i zleconemu kierowcy sporo czasu. Zgłaszając dostawę do clenia w niemieckiej agencji w okolicy portu dostajemy komplet papierów z odprawy celnej w Hamburgu, jakie bez problemu są uznawane przez krajowe działy księgowości.
transport
Bloger: Train Photos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Po zakończeniu pracy nasz kierowca odbiera towar ze składowiska agencji. Bardzo ważne, by przekonać się wcześniej czy jednak agent nie zgłosił konieczności wzięcia przez kierowcę w samochodzie kilku europalet, które wymieni następnie na miejscu - cło i odprawy celne . Zdarza się to w chwilach, gdy robimy transport (zobacz: transport fortepianów wrocław) kontenerowy częściowy i nasz asortyment jest tylko jednym z kilku. Ogólnie trzeba przyznać, że wparcie, gdy prowadzimy odprawy celne w Hamburgu, jest bardzo duże. Zarówno ze strony agenta, jak i, zazwyczaj, od producenta. Ostatecznie jemu również zależy na tym, by dostarczyć nam przesyłkę w jak najlepszy sposób. To również warunkuje czy ponowimy współpracę znów. Dlaczego? Nieraz pojawiają się problemy z niepełną listą przewozową lub pomyłkami na fakturze. Niestety agencje od odpraw są skrupulatne i doszukają się wszelkich nieścisłości. Z jednej strony jest to męczące, jednak dzięki temu później nie mamy zupełnie żadnych kłopotów z odprawą jak również z księgowością.


Inne artykuły

Zszywki mogą sporo złączyć - czytaj na ten temat więcej

zszywacz
Bloger: Colby Stopa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Podczas pakowania można zastosować różnorakie produkty

Kiedy mamy do kogoś wysłać pakunek, pragniemy posiadać gwarancję, że nic z niej nie wyleci podczas przewozu, a również pragniemy być przekonani, że nikt nie będzie w stanie, niezauważenie się dostać do jej zawartości. Dlatego właśnie chcemy korzystać z różnych ewentualności pakowania, tak aby mieć gwarancję, że wszystko będzie zamknięte odpowiednio mocno oraz podczas transportu nic nie będzie ulegało zniszczeniu.


Z owego powodu właśnie musimy mądrze wybierać sposób i trasę dostawy. Wybrane opcje rozpiszmy kosztowo i wybierzmy tą optymalnie pożądaną tak finansowo, jak i w kwestii wygody dla nas.
2021-01-09 08:28:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.