Globalny przewóz towarów - wyzwanie czy standardowa działalność? Jak uprościć sobie spedycję?

Wyobraźmy sobie taką opcję: producent wyprodukował dla naszej firmy zamówienie, jednak nasze stosunki z nim zezwalają tylko na zlecenie transportowe na opcjach dostawy Free on board, więc odpowiedzialność za wszystek transportu od załadunku na statek trafia do nas. Jak obniżyć płatności i jak najszybciej dostarczyć asortyment do kraju?
Mamy tu kilka dróg działania. Jeśli producent nadaje przesyłkę na własną rękę, czyli osobiście wybiera spedytora, który dostarczy towar, to możemy spodziewać się, że nasz transport kontenerowy dotrze do Hamburga - . Nie inaczej zdarza się, że agent określi dostawę centralnie do polskiego portu, ale o wiele łatwiej jest im poprowadzić transport przez Niemcy. W takiej sytuacji po paru tygodniach otrzymamy dokumenty eksportowe wraz z oryginałami faktur, potwierdzeń i list przewozowych. I co w takiej sytuacji? Bardzo dobrym pomysłem są odprawy celne w Hamburgu. Dzięki nim dodamy sobie i zleconemu kierowcy sporo czasu. Zgłaszając dostawę do clenia w niemieckiej agencji w okolicy portu dostajemy komplet papierów z odprawy celnej w Hamburgu, jakie bez problemu są uznawane przez krajowe działy księgowości.
transport
Bloger: Train Photos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Po zakończeniu pracy nasz kierowca odbiera towar ze składowiska agencji. Bardzo ważne, by przekonać się wcześniej czy jednak agent nie zgłosił konieczności wzięcia przez kierowcę w samochodzie kilku europalet, które wymieni następnie na miejscu - cło i odprawy celne . Zdarza się to w chwilach, gdy robimy transport (zobacz: transport fortepianów wrocław) kontenerowy częściowy i nasz asortyment jest tylko jednym z kilku. Ogólnie trzeba przyznać, że wparcie, gdy prowadzimy odprawy celne w Hamburgu, jest bardzo duże. Zarówno ze strony agenta, jak i, zazwyczaj, od producenta.

Przeczytaj więcej detali, a zgłębisz podobne wiadomości, które z pewnością też Cię zaintrygują. Nie czekaj więc i użyj serwisu!

Ostatecznie jemu również zależy na tym, by dostarczyć nam przesyłkę w jak najlepszy sposób. To również warunkuje czy ponowimy współpracę znów. Dlaczego? Nieraz pojawiają się problemy z niepełną listą przewozową lub pomyłkami na fakturze. Niestety agencje od odpraw są skrupulatne i doszukają się wszelkich nieścisłości. Z jednej strony jest to męczące, jednak dzięki temu później nie mamy zupełnie żadnych kłopotów z odprawą jak również z księgowością.


Inne artykuły

Gaz wydaje się być dostępny prawie w każdym naszym mieszkaniu - dla większości z nas to najważniejsze źródło ciepła

maszyny
Bloger: Lars Plougmann
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Od dawien dawna gaz jest stosowany w przemyśle, ale również przez indywidualnych użytkowników do przygotowywania posiłków i centralnego ogrzewania.


Większość Polaków płaci rachunki za gaz i ma od dłuższego czasu podpisaną umowę z tym samym dystrybutorem.


Z owego powodu właśnie musimy mądrze wybierać sposób i trasę dostawy. Wybrane opcje rozpiszmy kosztowo i wybierzmy tą optymalnie pożądaną tak finansowo, jak i w kwestii wygody dla nas.
2021-01-28 17:45:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.