Dobieramy sprzęt dla aktywnych

Do uchwycenia wyczynów sportowych na desce bądź rowerze, nie wystarczy zwyczajna kamera cyfrowa, która po intensywnym użytkowaniu może dość prędko odmówić posłuszeństwa.
Szczególnie, kiedy kamerowanie zostaje w dłoniach osoby praktykującej sporty ekstremalne a nie osoby postronnej. Dlatego też dobór kamery nie może być losowy. Wskazane jest zastanowić się nie jedynie jak wytrzymałe musi być urządzenie, lecz również w jakich okolicznościach będzie wykorzystywane.


producent
Bloger: yb putro
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Na co kierować uwagę w czasie zakupu? Najistotniejszą rzeczą jeżeli idzie o kamery sportowe będzie obudowa. Powinna ona być wytrzymała jak też odporna na wstrząsy. Sprawdź na przykład: Osoby, jakie dodatkowo surfują (a więc mają styczność z wodą, powinny sprawdzić czy kamera jest wodoszczelna albo ma w komplecie odpowiednią obudowę. Niektóre z nich gwarantują zanurzenie z kamerą na głębokość do 100 metrów! Poniektórzy fabrykanci dają w zestawie dodatkowe obudowy, które sprawdzają się w rozmaitych skrajnych okolicznościach.


Dodatkowym ważnym atrybutem każdej dobrze zaprojektowanej i przemyślanej obudowy, będzie komfort obsługi, bez względu czy w rękawiczkach czy też bez. W jakiejkolwiek sytuacji kamera (kliknij i zobacz - kamery z czujnikiem ruchu) powinna umożliwiać bezproblemowy dostęp do najistotniejszych opcji, nawet jeśli narciarz ma grube rękawice. Na wybór kamery ma ogromny wpływ praktykowana dyscyplina. W ofercie wytwórców możemy napotkać drona DJI Phantom 3, które sprawdzą się w czasie jazdy na bicyklu czy kamery na narty, jakie przyczepia się do okularów. To, który sport jest preferowany, ogranicza wybór mocowania, a tym samym rodzaju kamery.


Tak samo jak w wypadku obudowy, pewne kamery zawierają w komplecie dodatkowe zaczepy, dzięki jakim możesz przyczepić instrument do wielu punktów przykładowo konstrukcji roweru, plecaka lub karoserii samochodu.
2020-12-12 19:43:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.