Jeśli należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy, to powinniśmy znać własne przywileje oraz walczyć o nie.

Jeżeli w jakiś sposób ucierpieliśmy w drogowym wypadku, to należy nam się zadość uczynienie. Będzie ono wypłacone z ubezpieczenia winnego. Niestety jednak bardzo często spółki ubezpieczeniowe wykorzystują rozmaite kruczki prawne, żeby nasze zadośćuczynienie okazało się jak najmniejsze.


Jeżeli przysługuje nam odszkodowanie z OC sprawcy, to warto znać własne prawa.
Czasami będziemy musieli walczyć z ubezpieczycielem o należne odszkodowanie. Warto więc dowiedzieć się, co nam przysługuje. Znakomitym pomysłem może być zaglądnięcie do sieci. Starczy uruchomić przeglądarkę oraz wstukać właściwe hasło, żeby uzyskać wiele wartościowych wyników z adresami stron, gdzie jasno będzie napisanie, w jaki sposób powinna wyglądać poprawna wypłata odszkodowania z OC sprawcy (koniecznie odwiedź stronę ) i jakie mamy przywileje. Warto też dowiedzieć się, jakie sztuczki wykorzystują ubezpieczyciele, by nasze odszkodowanie okazało się niskie.


Gry komputerowe
Bloger: dfactory
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


wypłata odszkodowania z oc sprawcy
Bloger: Michael Coghlan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


odszkodowanie z oc
Bloger: Olgierd Rudak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


W wypadku gdy doznamy uszczerbku na zdrowiu, to także przysługuje nam odszkodowanie z OC sprawcy (więcej przydatnych informacji na ). Dobrze będzie pamiętać, że poza normalnym odszkodowaniem, możemy również liczyć na inne różne zwroty poniesionych kosztów. Zgodnie z ustawą można dostać zwrot kosztów za dojazdy do placówek medycznych i odszkodowanie (Lubin i okolice – odszkodowanie komunikacyjne) za doznaną krzywdę psychiczną. Posiadamy prawo również, aby otrzymać zwrot zarobków utraconych w wyniku wypadku.
Dobrym rozwiązaniem będzie więc sprawdzenie, jak duża nam się należy wypłata odszkodowania z OC sprawcy. Potem trzeba dochodzić swoich praw, ponieważ nierzadko firmy ubezpieczeniowe zastosują rozmaite sztuczki, żeby zapłacić nam jak najmniej.
2022-06-09 14:56:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.