Jak znaleźć klucz do stworzenia dobrej reklamy?

Trudno jednoznacznie orzec, kiedy zrodziła się w otaczającej nas rzeczywistości reklama po raz pierwszy ale niewątpliwie jest ona „dźwignią handlu”. Reklama zmienia się wraz z postępem uprzemysłowienia. Dziś, specjaliści od marketingu reklamy eksploatują dostępne środki, jakimi są radiofonia, telewizja, sieć informatyczna ale również wszelkiego rodzaju plakaty wielkoformatowe.


Reklama na ulicach
Bloger: Daniel Oines
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wyjęty z tłumu śmiertelnik mijając billboardy oczywiście nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy tylko 0,04 sekundy, by owa informacja zadziałała na jego ukrytą świadomość. Centralny system nerwowy reaguje na takie krótkotrwałe impulsy ale ich nie przetwarza tylko rejestruje.

Okazuje się również, że człowiek absorbuje wielokroć więcej znaków graficznych i sygnałów dźwiękowych niż mu się w rzeczywistości wydaje zaś większość z nich zapisywana jest właśnie w podświadomość. Tę wiedzę pożytkuje się w bilbordzie, którego zasadniczą cechą jest fakt, że musi on zapisać swój ładunek informacji w mgnieniu oka ponieważ rejestrującymi odbiór są z reguły ludzie podróżujący przede wszystkim w środkach komunikacyjnych.

Jeśli ten wpis Cię zafascynował, to też ta optymalna strona www (http://transpoz-przeprowadzki.poznan.pl/przeprowadzki-domow) będzie dla Ciebie nie mniej atrakcyjna więc kliknij na nią.

Zapisane w pamięci informacje, odnajdywane są gdy sprzyjają ku temu właściwe okoliczności. Klienci nie zdają sobie sprawy, że w czasie kupowania dobór produktów ma związek z reklamą. Wrażliwość konsumentów wciąż się zmienia. Dlatego reklama wizualna nie może bazować na tych samych wypróbowanych pomysłach, ponieważ stanie się nieefektywna.

Z tego powodu ludzie od reklamy muszą wykorzystywać coraz to nowsze mechanizmy oddziaływania. W tym szczególnym wypadku, aby billboard rzeszów reklamujący był efektywniejszy winien oddziaływać głównie na sferę emocjonalną, przez przekazy oddziałujące na podświadomość jak np. obrazy, barwy, liternictwo. Komunikaty niewerbalne to swoisty kanał komunikacyjny celujący bezpośrednio do podświadomości odbiorców.

Zobacz ten użyteczny serwis (https://novagroup.pl/produkt/liftera) - prezentuje on zbliżoną tematykę i zapewne też Cię zaintryguje. Nie czekaj więc i kliknij tutaj.

Fenomenem reklamy zewnętrznej jest fakt, że emitowane z wykorzystaniem zmysłu wzroku przekazy trafiają do podświadomości. Klient wręcz nie ma potrzeby szczególnie koncentrować swojej uwagi na obrazie a i tak jest on utrwalany przez mózg.
2020-07-23 07:52:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.