Smacznie, zdrowo, tanio! Czy pieczenie chleba w domku się opłaci?

Typowy Polak zjadł w ubiegłym roku 52 kilogramy pieczywa. Tak przynajmniej wynika z danych Instytutu Ekonomiki Rolnictwa oraz Gospodarki Żywieniowej. To aż o 27,3 kilograma mniej aniżeli w 2014 roku! Z jakiego powodu jemy coraz mniej pieczywa? Eksperci doszukują się różnych powodów – bo jest zbyt drogi, niektórzy sądzą, że tuczy a także niestety, spada jego jakość.


Uzbrojony w tę wiedzę wpadłem na pomysł zachęcenia Was do wypiekania pieczywa we własnym zakresie. Przede wszystkim sprawdzę, czy pieczenia pieczywa w domku się opłaci?


Inne artykuły

Masz w swoim domu kominek? Sprawdź, gdzie można dostać drewno opałowe i jak zapłacić za nie trochę mniej!

traktory
Bloger: Steven Lilley
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli masz swój dom, niewątpliwie już jesteś wielkim szczęściarzem. Jeżeli dodatkowo masz w nim piękny kominek, przy którym możesz spędzać chłodne wieczory i rozkoszować się magiczną atmosferą, wówczas powinieneś być naprawdę szczęśliwym człowiekiem.


kosze na odpady
Bloger: Daniel Lobo
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Pieczenie pieczywa w warunkach domowych na pewno ma swe atuty. Zaufajcie mi, jak już woń rozejdzie się po domu po czym spróbujecie kromki z chrupiącą skórką – inny chleb nie będzie Wam aż tak smakował. Podzielę się z Wami moim przetestowanym przepisem na bochenek razowy - znacznie więcej zobaczysz na tej stronie. Rzecz jasna zdołacie śmiało upiec pieczywo innego typu, ale mi akurat ten rodzaj w najwyższym stopniu smakuje. Przygotujcie automat do wypieku pieczywa.

Publikacja, którą teraz czytasz to nieszablonowe źródło informacji, jednak jeśli szukasz innych tego rodzaju materiałów, to kliknij odnośnik.

Dziś są one ogólnodostępne tak samo jak części do wypiekaczy do chleba. Wpierw należy zrobić zakwas.

Zobacz, jakie informacje odnajdziesz pod tym odsyłaczem. Niewątpliwie będą niesamowicie wciągające i godne zainteresowania, co sprawi, że niejednokrotnie będziesz tu wracać.

W tym celu w słoju lub misce bełcemy pół szklanki mąki żytniej razowej i 100 ml ciepłej wody. Wyjdzie nam konsystencja śmietany. Naczynie zakrywamy, jednakże niezbyt szczelnie, ażeby powietrze dochodziło i odstawiamy w cieplutkie miejsce na 5 dni. Każdego dnia dodajemy do zakwasu 2 łyżki mąki i bełcemy.


W ostatnim dniu na zakwasie pokażą się bąbelki powietrza – to sygnał, iż jest skończony.


Nie martwmy się o części do automatu, w sklepach osiągalne są już nawet części do sterylizatorów butelek - częściom do sterylizatorów butelek.
2020-03-03 08:16:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.