Rynek pracy w informatyce - jak obecnie się przedstawia, jakie będą pensje i okazje na rozwój.

Zawód informatyka jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych, ocenia się że na rynku pracy już w tej chwili brakuje wielu tysięcy inżynierów, a ich liczba będzie cały czas wzrastać. Co prawda duża część uczelni posiada jakieś kierunki związane właśnie z nowoczesnymi technologiami, lecz bez przerwy ilość absolwentów jest zbyt mała.
Komputer w firmie
Bloger: Vancouver Film School
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przekłada się to na rynek pracy - firmy biją się o najlepszych pracowników, podbierają ich sobie wzajemnie i kuszą ogromnymi pieniędzmi. Bardzo dobrze zresztą widać, że informatycy są jednym z lepiej wynagradzanych profesji, a wykwalifikowani specjaliści mają rzeczywiście spore możliwości jeśli chodzi o negocjowanie pensji i dodatkowych bonusów - freelancerzy.

Przypatrując się jednak nieco bliżej specyfice tego zawodu wychodzi, że jednak nie zawsze wygląda to tak dobrze, jak głoszą spotykane wszędzie opinie. Poza świetnie zarabiającymi specjalistami są także informatycy, jacy zarabiają trochę powyżej pensji minimalnej - wszystko zależeć będzie tak naprawdę od ich doświadczenia, a także firmy, w której pracują.

Inne artykuły

Kilka słów na temat hali pod wynajem

zmiana pieluchy
Bloger: Petras Gagilas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Coraz więcej firm zajmuje się tak zwanym wynajęciem powierzchni magazynowych, które następnie wykorzystują inne przedsiębiorstwa do masowych produkcji, bądź przechowywania różnorodnych towarów, zarazem tworząc z nich magazyny.


Powszechnie wiadomo, że na duże zarobki można liczyć w większych miejscowościach, i niestety jest to prawda, szczególnie jeżeli chodzi o zawód informatyka.

To nie kres intrygujących wpisów. Czujesz chęć na inne? Zatem przypinam tutaj mój odnośnik do świeżej strony. Oglądaj bez przeszkód.

Duże miasta, takie jak Kraków, Wrocław czy Warszawa proponują rzeczywiście sporo - w nich właśnie uruchamiają swoje oddziały filie dużych światowych firm, i praca tam faktycznie daje spore korzyści. Równocześnie ciągnie to zarobki w małych firmach, które chcąc zatrzymać najlepszych ludzi muszą dopasować wielkość pensji do realiów które panują w danym miejscu.

laptop
Bloger: markus spiske
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W mniejszych miejscowościach już przeważnie tak dobrze nie jest, i za taką samą pracę jaką ktoś robi w Warszawie czy Krakowie będzie się zarabiać jednak znacznie mniej. Jeżeli ktoś nie chce pracować u kogoś, tylko na własny rachunek, to także będzie miał taką możliwość - freelancerzy są coraz bardziej cenieni, sami poszukują oni projektów i zleceń dla siebie, i niekiedy po zdobyciu odpowiedniej renomy rzeczywiście mogą sporo zarobić, a nie są uwiązani do miejsca i mogą bez ograniczeń zarządzać swoim życiem.
2020-02-06 07:49:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.