Cudowne filmy przy zastosowaniu kamery do sportów ekstremalnych.

Niejeden z nas niekiedy staje przed niejakim wyzwaniem. To samo będzie gdy zdecydujemy się na skok na bungee albo ze spadochronu. Następuje wówczas złamanie konkretnych barier strachu. Są to tzw. sporty ekstremalne. Z pewnością, kiedy podejmiemy się tego wyzwania zażyczymy mieć souvenir z owego zdarzenia.
GoPro Hero 4 Silver Teardown
Bloger: Dave Jones
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Do tego czasu takie wyczyny były utrwalane na zdjęciach. Jednakże w dobie tak idealnie ulepszającej się techniki, poczęto spekulować czy nie można byłoby uwieczniać owego wydarzenia w postaci filmu. Mówimy tutaj o filmie, jaki byłby kręcony przez skaczącego. Tymczasem utworzenie takiej kamery graniczyło z cudem, gdyż musiała być to kamera doskonałej jakości z racji momentalnie przekształcającego się obrazu. Prócz tego nie mogła być to kamera trzymana przez sportowca (tak jak to ma miejsce w standardowej kamerze) oraz kamera mocowana na ubiorze. Tak zaistniała innowacyjna kamera sportowa. Dodatkowo pojawiły się w sprzedaży nowoczesne drony zaopatrzone w kamery, jakie mogą także rejestrować taki wyczyn z różnych miejsc- . Bardzo popularny z tych gadżetów będzie dji phantom, jaki jest wielowirnikowym multikopterem. Jego podstawowymi atutami jest precyzyjnie połączona budowa całego pojazdu, śmigła samokontrujące, które mają za obowiązek ustabilizowanie punktu samolotu oraz nowy komputer pokładowy, który pozwala na przemieszczanie się pojazdu w przypadku, gdy stracimy zasięg pilota sterującego.

Dron
Bloger: Dennis Jarvis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dana sytuacja może się wydarzyć w przypadku, kiedy oddalimy poza zasięg pilota, kiedy stracimy bezzwłoczną widzialność pojazdu lub (fotografia architektury) przeważnie w przypadku, kiedy wyczerpią się nam baterie w pilocie. Jest to doskonałe rozstrzygnięcie, gdyż już nie musimy się zamartwiać, iż utracimy nasz pojazd przez nieuwagę. W pojazdach pilotowanych wyjątkowo często przytrafiało się, iż właściciel tracił swój pojazd poprzez utratę zasięgu.

Inne artykuły

Jeśli spotkają nas kłopoty w trasie

Ciężarówka, tir
Bloger: Barry Lewis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Polska o (czym nie każdy wie) jest europejskim rekinem w transporcie międzypaństwowym przewozów produktów na terenie Wspólnoty Europejskiej a także poza nią na terenie kontynentu. Gdy się wnikliwiej zastanowić nie jest to wcale takie dziwne, Polska bowiem leży prawie w doskonałym położeniu o ile nasza firma będzie się zajmować transportem międzypaństwowym. Nie przypadkowo mówimy o naszym państwie jako o centrum lądu, i nie jest to wyłącznie figura retoryczna czy też przejaw dumy z punktu gdzie się żyje. W tym wypadku jest to szczera prawdziwość, starczy zerknąć na mapę Europy w jakimkolwiek atlasie, a wszystko będzie jasne.


Reasumując: kamera sportowa stosowana jest znacznie częściej przez fanów mocnych wrażeń. Używają ją sportowcy skaczący na bungee, ze spadochronu bądź amatorzy ekstremalnych zjazdów rowerowych jak i snowboardzistów. Dzięki zastosowaniu takiego sprzętu możemy te jakże majestatyczne przeżycia uwiecznić i powracać wspomnieniami kiedy tylko mamy na to ochotę.
2022-06-06 08:14:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.