Metody oczyszczania zbóż

Różnice w metodach gazowania zboża połączone są ze swoistością pomieszczenia w jakim ma być przeprowadzona dezynsekcja. Bazą efektywnego zabiegu fumigacji jest hermetyczna budowla, jaka zapewni utrzymanie rekomendowanego stężenia gazu przez odpowiednio długi okres.


firma
Bloger: Presidencia de la República Mexicana
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Dla fosforowodoru szczelność budynku jest szczególnie ważna, bowiem gaz ten ulatnia się swobodniej a także szybciej niż pozostałe fumiganty.

Jeśli interesuje Cię problematyka omawiana w tym materiale, sprawdź pełną ofertę (http://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/kontakt), a na pewno będzie ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Typową szczelność, w czasie zabiegu gazowanie zboża tym specyfikiem, zapewniają budowle które po uszczelnieniu wytrzymują nadwyżkę ciśnienia wewnętrznego od pięćset Pa do dwieście pięćdziesiąt Pa poprzez przynajmniej 5 minut po napełnieniu ich ziarnem. W przypadku fosforowodoru ważnym jest podtrzymanie jednolITego stężenia przez dostatecznie długi okres dla uśmiercenia wszystkich insektów. Celem fumigacji musi być całkowite zwalczenie wszelkich stadiów szkodników magazynowych wszelkiego owada tak aby nie mogła powstać u nich wytrzymałość na fumiganty.


Turcja
Bloger: Grzegorz Jereczek
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Gazowanie zboża w silosach. W metodzie tej preparat do gazowania zboża wykorzystywany jest na ziarenka, a zatem musi być równomiernie mieszany. Tenże sposób zwalczania jest często stosowany w wypadku, gdy porażenie szkodnikami obejmuje całkowitą objętość ziaren, lub jeżeli jest dostęp do strumienia ziarna w czasie zapełniania silosu lub przenoszenia ziaren z jednego elewatora do drugiego.


Inne artykuły

Firma sprzątająca pomysłem na biznes

prace na wysokościach gdańsk
Bloger: Allagash Brewing
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Firm porządkujących jest już stosunkowo wiele, jednakże ich liczba cały czas rośnie. Przyczyną tego może być ogromny popyt na tego typu usługi szczególnie ze strony firm a także rozmaITego rodzaju instytucji państwowych.


Gdy zboże jest gazowane w małej, ograniczonej powierzchni albo w cieniutkiej warstwie na powierzchni, zgęszczenie fosforowodoru może przekraczać 2% objętości powietrza. Jednostka udająca się do wnętrza musi być wyekwipowana w aparat tlenowy.
2022-10-31 08:02:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.