Telefon dla seniora - czy opłaca się kupić?

Zwykły telefon komórkowy, nie wspominając już o smartfonie, może przysporzyć wielu problemów starszym osobom. Dlatego też producenci coraz częściej wzbogacają ofertę o wersje telefonów przeznaczonych dla seniorów. Są to Urządzenia, które zawierają wiele udogodnień, jak na przykład duży ekran, oraz są bardzo proste w użytkowaniu.
przejażdzka rowerowa
Bloger: Mike Gifford
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sufity podwieszane we wnętrzu użytkowym
Bloger: Armstrong
Zaczerpnięte z: Armstrong


Obecnie spotykamy się z tym, iż telefony komórkowe działają pod kontrolą bardzo zaawansowanych systemów operacyjnych, które nie raz są skomplikowane w użyciu. Osoby starsze najczęściej nie potrzebują zazwyczaj takiej ilości funkcji. Dlatego też ważne jest, by urządzenie charakteryzowało się jak najprostszym systemem, który pozwoli babci lub dziadkowi zadzwonić w razie potrzeby do bliskiej osoby lub powiadomić rodzinę w sytuacji zagrożenia. Poza tym wiele starszych osób niechętnie uczy się obsługi skomplikowanych systemów, dlatego telefon komórkowy dla seniora powinien być jak najprostszy pod każdym względem.

Jeśli zainteresowały Cię treści w naszym wpisie, to doczytaj tutaj (https://incube.pl/blog/2021/04/01/incube-cpm-i-onestream-software-wezma-udzial-w-konferencji-cfo-strategies-2021/) nowe tematy na dalszej stronie, która znajduje się pod podanym linkiem.

Wielkość ekranu nie ma większego znaczenia, choć wiadomo, lepiej, aby litery i cyfry był duże i czytelne. Wiele telefonów komórkowych kierowanych do starszych osób wbrew pozorom nie jest wyposażonych w duży wyświetlacz. Jednak jego zaletą jest wyświetlanie dużych napisów i ikon. Ważne, by unikalny telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora charakteryzował się dobrym kontrastem, dzięki czemu napisy będą lepiej widOCzne - szczegóły. Bardzo ważne są również duże klawisze.

Stworzyliśmy wpis o podobnej tematyce. Znajduje się on na nowej witrynie. Wejdź zatem w ten link i dowiedz się szczegółów (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/testy-i-laboratorium-testowe/akredytowane-testy-emc) z tym połączonych.

Jest to jedna z cech, która łączy wszystkie telefony komórkowe dla seniora. Duże przyciski nie tylko pozwalają na sprawniejsze wybieranie numeru , ale również łatwiejsze odczytanie cyfr. Warto również sprawdzić, czy przyciski są podświetlane. Ułatwi to korzystanie z telefonu nawet w ciemniejszych pomieszczeniach.


W dzisiejszych czasach rzadko kiedy już używa się telefonów stacjonarnych z kablem, gdyż jest to niewygodne i nieekonomiczne.
Posiadając jeden bezprzewodowy telefon płacimy tylko jeden rachunek, a możemy też zabrać go ze sobą praktycznie wszędzie. Znalazło to również zastosowanie w przypadku starszych osób. W tej chwili rzeczą naturalną jest korzystanie z komórek prze starsze osoby, co jeszcze kilka lat temu byłoby niemal dziwne.
2021-06-09 08:44:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.