Ubezpieczenie korytarzy i klatek schodowych – jak zapobiec awarii w miejscach, w których pojawia się sporo liczba osób? Rady, pomysły, gotowe produkty

Projektując wieżowiec, biurowiec lub do prostu dłuższy hall wypadałoby zwrócić szczególną uwagę na okablowanie pokoju i doraźną wygodę. Najgorszą sytuacją jest, kiedy bezsensownie rozłożymy przełącznik schodowy, a tym bardziej gdy przez pomyłkę rozstawimy tylko jedną sztukę. Analogiczna sytuacja ma się jeśli chodzi o urządzenia zabezpieczające. W tym wypadku jednak powinniśmy zwrócić uwagę nie na ich liczebność, a jakość umiejscowienia.

ospel.pl/pl/katalog/osprzet-podtynkowy/rodzaj/laczniki.html
Puszki hermetyczne muszą być umiejscowione możliwie w łatwo osiągalnym i jednocześnie ciężko widocznym miejscu. Konkretnym rozwiązaniem jest też montaż ich wystarczająco u góry.

Ten proponowany odnośnik posiada fascynujące informacje na omawiany temat, więc, jeśli ta problematyka Cię ciekawi, to zobacz to koniecznie.

Powodem ku owemu działaniu jest zwyczajna zdolność ludzka, do opierania się na tego typu sprzętach, gdy umiejscowione są one na dole ściany. A puszki hermetyczne są takim sprzętem, który powinno chronić, a nie kusić do nieumyślnego zniszczenia (mogą być bardzo przydatne). A co, gdy w grę wchodzi przełącznik schodowy?

W tym wypadku trzeba uważać w budynkach wielorodzinnych, by odległość pomiędzy nimi nie była zbyt wielka. Ten z kolei również musi być bezproblemowo widoczny i dobrze by w opcji ze ciągłym światełkiem, by nie trzeba było błądzić po ścianie ręką i narażać się na bolesny upadek. W wieżowcach zazwyczaj stosuje się przełącznik schodowy na czas, który po określonym czasie automatycznie się wyłącza. Dzięki temu oszczędzamy prąd, jednak wciąż nie możemy przesadzać z ergonomią. Nic tak bardzo nie irytuje jak chwila, gdy na pewnym odcinku drogi nagle gaśnie światło.

Jeśli omawiana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, sprawdź poza tym więcej szczegółów system detekcji i sygnalizacji pożaru tutaj - te wiadomości także nie powinny pozostać niezauważone.Inne artykuły

Co może dać switch zarządzalny i czy jest to drogie urządzenie?

switch
Bloger: You Tube - Tomasz Szafarek
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jest to urządzenie, które służy do połączenia sieci LAN. Za pośrednictwem tego Urządzenia możemy uporządkować oraz rozbudować sieć, która funkcjonuje w mieszkaniu albo w biurze.


Przed kupnem takiego urządzenia jak switch należy sobie udzielić odpowiedzi na pytanie: jak wiele sprzętów będzie do niego podpięte.

W tym momencie jedynym rozwiązaniem jest albo iść trzymając się poręczy, albo, kiedy wiemy o takiej specyfice urządzenia, od razu po aktywacji światła biec czym prędzej do celu. Jest to bardzo męczące i irytujące. Może to powiewać prostym tematem, ale zapewniam, że kiedy ktoś wpodobnych warunkach musi pracować roboczy tydzień po osiem godzin w pewnym momencie zgłosi taką sytuację działowi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. A można było tego uniknąć zwyczajnie instalując następny przełącznik schodowy. Inwestując w ergonomię pamiętajmy więc również o efektywności, żeby po kilku tygodniach w naszym nowym, odpicowanym budynku, nie trzeba było przeprowadzać gruntownego remontu elektryki.
2020-11-15 08:54:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.